Lublin: PIJANY JAK BELA za kierownicą auta. Miał 2,5 promila. Policjant WYRWAŁ mu kluczyki

i

Autor: Policja; zdj. ilustracyjne

Lublin: PIJANY JAK BELA za kierownicą auta. Miał 2,5 promila. Policjant WYRWAŁ mu kluczyki

2020-12-14 8:30

Policjant podbiegł do samochodu i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Był tak pijany, że nie wiedział, co się dzieje. Myślał, że to… rutynowa kontrola? Nie był w stanie utrzymać się na nogach, a jechał przez miasto. Mógł się zabić lub spowodować katastrofę! Wpadł, bo trafił na policjanta „na wolnym”.

Policjant z Lublina jechał z dziećmi al. Kraśnicką, gdy nagle zauważył „nietypowe” zachowanie innego kierowcy. Wszystko wskazywało na to, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany człowiek!

Gwałtownie przyspieszał, jadąc prawym pasem, aby po zmianie pasa na lewy nagle zwolnić i jechać z prędkością 20 km/h. Później było już tylko gorzej, bo kierujący zmieniał pasy ruchu bez powodu, jadąc od krawężnika do krawężnika – relacjonuje kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zobacz też: Dźwig PRZEWRÓCIŁ się na budowie w Świdniku. Jak to się STAŁO? [GALERIA]

Na szczęście kierowca reagował jeszcze na „czerwone”. Gdy zatrzymał się przed sygnalizatorem na skrzyżowaniu Głębokiej i Filaretów policjant postanowił działać. Podbiegł do samochodu i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Na kompletnie pijanym kierowcy nie zrobiło to wrażenia…

Uruchomienie szpitala tymczasowego w Lublinie na ostatniej prostej

Palił sobie papierosa, a na słowa „policja” zaczął spokojnie szukać dokumentów. Nie do końca wiedział co się z nim dzieje – dodaje Fijołek. Do czasu przyjazdu policyjnego patrolu nie zdążył wytrzeźwieć, bo gdy wysiadł z auta, nie mógł ustać na nogach! W takim stanie jechał przez miasto.

37-letni kierowca z Lublina miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zobacz też: WYBUCH gazu w Rejowcu Fabrycznym. ZAWALIŁ SIĘ DOM, w środku uwięziony mężczyzna [ZDJĘCIA]

Policja przypomina, że jazda po pijaku może skutkować katastrofą i śmiercią, ale też zakazem prowadzenia pojazdów na 15 lat, grzywną do 60 tys. złotych i dwuletnią odsiadką w więzieniu.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.