Dźwig PRZEWRÓCIŁ się na budowie w Świdniku. Jak to się STAŁO? [GALERIA]

i

Autor: Lubelska Policja

Dźwig PRZEWRÓCIŁ się na budowie w Świdniku. Jak to się STAŁO? [GALERIA]

2020-12-12 14:00

W Świdniku na placu budowy doszło do przewrócenia się dźwigu. Maszyna przewróciła się przy podnoszeniu płyty żelbetowej i runęła m.in. na ogrodzenie placu budowy. Chociaż sytuacja wyglądała groźnie, na szczęście nic nikomu się nie stało.

Do zdarzenia doszło w sobotę (12.12.2020) po godzinie 9:30 w Świdniku na placu budowy na ulicy Wyszyńskiego. Przewrócił się dźwig! Maszyna runęła przy podnoszeniu  400 kilogramowej płyty żelbetonowej. Jak sie okazało, zapadła się kostka brukowa w miejscu parkowania dźwigu i to doprowadziło do przewrócenia go. 

- Maszyna runęła na ogrodzenie oraz częściowo na plac budowy, gdzie w tym czasie pracowało siedmiu pracowników. Na szczęście ani operatorowi, ani pracownikom się nic nie stało.  Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 48-letniego operatora oraz 38-letniego kierownika budowy. Mężczyźni byli trzeźwi. - informuje aspirant Elwira Domaradzka.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili czynności. Teraz będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Wielka ewakuacja we Włochach. Granaty w piwnicy bloku