Lublin. NIE ŻYJE lekarz chory na COVID-19. Pracował w COZL. „Zmarł nasz przyjaciel”

i

Autor: COZL/Pixabay/goszka

Lublin. NIE ŻYJE lekarz chory na COVID-19. Pracował w COZL. „Zmarł nasz przyjaciel”

2020-11-17 9:28

Tragiczna wiadomość z Lublina. Nie żyje lekarz chory na COVID-10. Krzysztof Sołowiej pracował w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. „Zmarł nasz przyjaciel. Wszyscy jesteśmy pogrążeni w wielkim smutku” – piszą we wzruszającym pożegnaniu pracownicy COZL. Lubelski onkolog przegrał walkę z koronawirusem.

Nie żyje lekarz chory na COVID-19, Krzysztof Sołowiej z Lublina. Pracował w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, był cenionym specjalistą, leczył kobiety dotknięte nowotworem piersi. Sam przegrał niesprawiedliwą walkę z koronawirusem.

O śmierci lekarza w poniedziałek poinformowało COZL. Jeszcze kilka dni temu w sieci żona lekarza prosiła o oddawanie osocza ozdrowieńców. Krzysztof Sołowiej zdążył je przyjąć, ale… było za późno. Choroba „wygrała”.

Zmarł nasz przyjaciel, dr Krzysztof Sołowiej. Wspaniały, dobry człowiek i wybitny lekarz – piszą we wzruszającym pożegnaniu dyrekcja i pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. – Składamy wyrazy współczucia najbliższym. Wszyscy jesteśmy pogrążeni w wielkim smutku. Żegnaj Krzysztofie.

Sołowiej pracował w COZL od roku 1995. Zajmował się leczeniem pacjentek z nowotworem piersi.Czynnie uczestniczył w kształceniu młodszych kolegów, zawsze chętnie służąc im wsparciem i wiedzą – przypominają jego przyjaciele.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo