Lublin. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Kierowca autokaru był po alkoholu

i

Autor: marsjo/Pixabay.com Lublin. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Kierowca autokaru był po alkoholu

Lublin. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Kierowca autokaru był po alkoholu

2022-06-20 12:32

W poniedziałek z Lublina miała wyruszyć wycieczka szkolna na spływ kajakowy na rzece Tanew. Policjanci otrzymali telefon z prośbą o sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego autokarem wycieczki. Jak się okazało, 29-letni kierowca był nietrzeźwy. Szczegóły poniżej.

W poniedziałkowy (20.06.2022) poranek dzieci miały wybrać się na wycieczkę szkolną na spływ kajakowy na rzece Tanew. Policjanci z Lublina  zostali poproszeni o sprawdzenie trzeźwości kierowcy autokaru i jak się okazało 29-latek miał 0.7 promila alkoholu w organizmie.

- Badanie alkomatem wykazało, że kierujący autokarem ma 0.7 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przyjechał drugi kierowca, który był trzeźwy - informuje komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Zobacz też: Burze z gradem i wichury do 100 km/h! IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny. Alert RCB 

Dzieci mogły więc udać się bezpiecznie na wycieczkę, a kierującego autokarem czeka teraz odpowiedzialność karna za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

- Przypominamy o kontroli autokarów wycieczek, które przeprowadzają policjanci ruchu drogowego. Przed wyjazdem wycieczki można umówić się telefonicznie z policjantami na taką kontrolę. Mundurowi sprawdzą trzeźwości kierującego a także stan techniczny pojazdu. W przypadku nieprawidłowości na miejsce organizator musi zapewnić zastępczy autokar lub kierującego - apeluje komisarz Andrzej Fijołek.

Zobacz również: Wyłowili ciało mężczyzny ze zbiornika wodnego w Pokrówce! Fala utonięć na Lubelszczyźnie

Łąki kwietne w Rzeszowie
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?