Lublin: Homo walentynki? Happening dla kochających [ZDJĘCIA]

2016-02-07 19:15

Bo każdy może kochać. Chcą to pokazać organizatorzy happeningu walentynkowego „Popieram związki”.  

- Miłość dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn łączy te dwie osoby w taki sam sposób jak miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną. Każda miłość zasługuje na szacunek, a państwo zapewniać wszystkim parom możliwość sformalizowania związku – mówi Katarzyna Remin z KPH.

W przeddzień święta zakochanych przed lubelskim ratuszem odbędzie się happening promujący związki, dla każdej kochającej się pary. 13 lutego uczestnicy akcji będą zachęcać lublinian do zrobienia sobie zdjęcia wyrażającego poparcie dla związków partnerskich.

- Chcemy dać ludziom możliwość wyrażenia swojego poparcia poprzez zrobienie sobie zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” – dodaje Katarzyna Bierzanowska z Homo Faber.

Razem z Kampanią Przeciw Homofobii i Homo Faber do robienia zdjęć namawiać będą Barbara i Cecylia – para, która „od czterech lat tworzy rodzinę wliczając w nią trzy koty i psa”. Z powodu miłości jaką się darzą, dziewczyny zdecydowały się aktywnie działać na rzecz wprowadzenia związków partnerskich w Polsce.

Foto happening „Popieram związki” już w sobotę, 13 lutego przed lubelskim Ratuszem, na Placu Łokietka. Start o godzinie 13.00.