Lublin: Głowa Karola huknęła o ziemię. 21-latek nie żyje. Proces Dominika M.

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Skitterphoto Lublin: Głowa Karola huknęła o ziemię. 21-latek nie żyje. Proces Dominika M.

Makabryczna śmierć 21-latka

Lublin: Głowa Karola huknęła o ziemię. 21-latek nie żyje. Proces Dominika M.

2022-09-28 8:36

Krwawy horror w centrum miasta. Głowa Karola huknęła o ziemię, a 21-latek nie przeżył. Zabójczy cios pięścią zadał w środku nocy Dominik M. Ruszył ponowny proces mężczyzny oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci. Krwawa, nocna burda w centrum Lublina miała przerażające konsekwencje… Co tam się działo?!

Sprawiedliwość upomina się o tę sprawę już po raz kolejny. Dominik M. został już wcześniej skazany na 1,5 roku więzienia oraz zapłatę 100 tys. zł nawiązki za udział w bójce i nieumyślne spowodowania śmierci 21-latka. Zdaniem oskarżyciela posiłkowego, kara jest rażąco łagodna. Adwokat oskarżonego mówił o obronie koniecznej. Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się właśnie (we wtorek, 27 września) ponowny proces Dominika M.

Lublin. Śmierć Karola B. Jaka kara dla sprawcy?

Proces dotyczy krwawych i makabrycznych w skutkach wydarzeń z nocy z 20 na 21 grudnia 2018 r., do jakich doszło na Krakowskim Przedmieściu w centrum Lublina. Między dwiema grupami „młodzieży” z Lublina i Łęcznej doszło do kłótni, a następnie bójki. W trakcie dramatycznego zajścia 20-letni Dominik M. uderzył pięścią w twarz 21-letniego Karola B. Ten upadł, uderzył głową o bruk i w konsekwencji zmarł.

W czerwcu 2021 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód uznał M. za winnego udziału w bójce i nieumyślnego spowodowania śmierci. Skazał go na rok i sześć miesięcy więzienia oraz zapłatę po 50 tys. zł nawiązki na rzecz rodziców zmarłego. Ten wyrok zszokował wiele osób, a obie strony odwołały się od tego rozstrzygnięcia. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Lublinie, następnie do Sądu Najwyższego, który w czerwcu 2022 roku uchylił wyrok SO i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Ponowny proces Dominika M. Śmiertelna bójka w Lublinie

Podczas wtorkowej (27.09) rozprawy strony wygłosiły mowy końcowe. Zdaniem pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego adw. Andrzeja Samulaka, Karol B. był młody, miał przed sobą całe życie, a kara wymierzona oskarżonemu jest „rażąco łagodna”. Wniósł o uchylenie wyroku, ewentualnie jego zmianę poprzez wymierzenie M. wyższej kary i orzeczenie nawiązek po 100 tys. zł dla rodziców i siostry zmarłego – informuje Polska Agencja Prasowa.

Natomiast obrońca oskarżonego adw. Jacek Przeciechowski wniósł o nieuwzględnienie apelacji oskarżyciela posiłkowego, przyjęcie, że oskarżony działał w warunkach obrony koniecznej lub przekroczył jej granice. Oczekuje złagodzenia kary poprzez jej warunkowe zawieszenie. Do apelacji przyłączył się drugi obrońca, adw. Adam Bratkowski. Prokurator Piotr Obara wniósł o nieuwzględnienie apelacji stron i utrzymanie zaskarżonego wyroku w mocy.

Ze względu na zawiłość sprawy sąd odroczył wydanie wyroku do 11 października. Za nieumyślnie spowodowanie śmierci grozi do pięciu lat więzienia.

Sonda
Wierzysz w sprawiedliwość?
Gen. Tomasz Drewniak: Miecz atomowy wisi w powietrzu

Serial o tym mordercy to hit Netflixa. A jak było naprawdę?

Włącz podcast i poznaj mroczną historię kanibala z Milwaukee!

Listen to "Jaffrey Dahmer - kanibal z Milwaukee [ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.