Gdzie na basen?

i

Autor: pixabay.com Gdzie na basen?

Lublin: Gdzie na basen? Podpowiadamy!

2015-08-07 15:53

Stan na połowę wakacji? Dwie nowe atrakcje z wodą w roli głównej, jedno kąpielisko zamknięte do września. Gdzie w Lublinie udać się na basen? Podpowiadamy!

W ubiegłą środę (5 sierpnia) Zalew Zemborzycki zyskał nową (czynną!) zjeżdżalnię. Od piątku (7 sierpnia) po rocznej przerwie znów możemy schłodzić się w lubelskiej Strefie H2O, a w weekend ostatni raz w te wakacje odwiedzimy kąpielisko przy ul. Łabędziej.

Strefa H2O przy Alejach Zygmuntowskich znów dostępna dla odwiedzających. Kąpielisko było nieczynne przez ostatni rok, ponieważ w jego pobliżu dobudowywano centrum pływackie z basenem olimpijskim. Budowa niedawno się zakończyła, dlatego w drugiej połowie wakacji będziemy mogli odwiedzać miejsce. Godzina pobytu w Strefie H2O od poniedziałku do piątku do godz. 15.00 kosztuje 6 zł (dla każdego, po 15.00 i w weekendy za bilet ulgowy zapłacimy 8 zł, normalny 11, a bilet rodzinny dostaniemy w cenie 12 zł za godzinę. Do końca wakacji basen będzie czynny w godz. 9.00-21.00, a od września w godz. 6.00-22.00.

Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim zyskał z kolei nową zjeżdżalnię. Przez bakterie wykryte w wodzie, przez jakiś czas nie można było korzystać z atrakcji. Obiekt został już zdezynfekowany, podobnie jak brodzik i wodny plac zabaw dla dzieci w Słonecznym Wrotkowie. Godzina zabawy w kąpieliskach nad Zalewem kosztuje 3 zł w przypadku dzieci, 10 zł w przypadku młodzieży i 15 zł dla dorosłych. 

Od poniedziałku (10 sierpnia) do końca wakacji nieczynne będzie Centrum Sportowo-Rekreacyjne przy ul. Łabędziej. Kąpielisko przejdzie gruntowne oczyszczanie., przeglądy i drobne naprawy. Zostanie otwarte we wrześniu.