Lublin celebrował tradycję

Lublin. Festiwal Re:tradycja zastąpił Jarmark Jagielloński. Udana zmiana? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przez 15 lat Jarmark Jagielloński na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń kulturalnych Lublina, choć to wydarzenie, to coś znacznie więcej niż atrakcja czy rozrywka. Był też okazją do kupienia rękodzieła, wspaniałego jedzenia, odkrycia historii, kultury… Dziś dalej pełni te funkcje, choć już nie jako Jarmark Jagielloński, a festiwal Re:tradycja. Czy to udana zamiana?

Dla wielu mieszkańców Lublina pewnie i tak pozostanie Jarmarkiem Jagiellońskim. Dziś jednak to festiwal Re:tradycja. Nazwa nowa, choć znana gościom imprezy – przez lata pod nią właśnie odbywały się główne koncerty Jarmarku. W roku 2022 na festiwalu Re:tradycja lublinianie i goście nie zawiedli. Przybyli tłumnie by wśród licznych atrakcji znaleźć coś dla siebie!

Po raz szesnasty, ale inaczej. Jarmark Jagielloński w Lublinie ma nową nazwę, ale wzbudza tak samo wielkie zainteresowanie.

Przez 15 lat Jarmark Jagielloński nie tylko wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w Lublinie, ale też zdobył dobrą sławę jako wydarzenie promujące i przypominające kulturę tradycyjną. Mimo nowej nazwy – festiwal Re:tradycja nie traci tej misji.

Jarmark Jagielloński przez 15 lat istnienia ewoluował, co podkreślają twórcy imprezy i co zauważają jej goście. W roku 2022 znalazł nową formę, w której chciałby prezentować się publiczności. Czy to udana zmiana? Oceńcie sami. A jeśli nie mieliście okazji zagościć w Lublinie w ostatnich dniach, zobaczcie wideo i zdjęcia z festiwalu Re:tradycja!

Sonda
Kochasz Lublin?