Upały nad Lublinem

i

Autor: Instagram "beatazych" / Beata Zych Upały nad Lublinem

Lublin: Fala upałów. Czekamy na zdjęcia Waszych termometrów!

2015-08-04 10:35

Uff... Jak gorąco! Temperatury już teraz dają się we znaki, a w najbliższych dniach ma być jeszcze cieplej. Słupki rtęci w naszych termometrach podskoczą nawet do 40 (słownie: czterdziestu) kresek! Nadciąga prawdziwa fala upałów.

Najpierw meteorolodzy przewidywali nam stosunkowo chłodne i deszczowe lato, teraz ostrzegają: nadciąga prawdziwa fala upałów! W najbliższych dniach termometry w całym kraju mają wskazać blisko 40 stopni Celsjusza. W  Lublinie najwyższa temperatura przewidywana jest na sobotę (8 sierpnia). Słupki rtęci pokażą wtedy 36 kresek. 

W związku z nadciągającymi upałami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 3. stopnia. Upały mogą stanowić poważne zagrożenie, szczególnie dla osób cierpiących na choroby serca, dzieci i seniorów. W takich warunkach pogodowych najczęściej zaleca się, by nie wychodzić z domu między godziną 11.00 a 16.00. Jeśli jednak musimy przebywać w tym czasie na dworze, pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu, nakryciu głowy czy filtrach UV. 

Uwaga! Mamy dla Was konkurs! Śledzicie to, co dzieje się za oknami? Jeśli TAK, to zapraszamy do wysyłania "upalnych" zdjęć Waszych termometrów. Najgorętsze ujęcie zgarnie zaproszenie do aquaparku.

Mail do wysyłania zdjęć: akusmierek@grupazpr.pl

Na Wasze propozycje czekamy do końca tygodnia (niedziela, 9 sierpnia).