mat. ilustracyjny

i

Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie mat. ilustracyjny

Lublin: Czym śmierdzi w lubelskich autobusach? Teraz będziemy jeździć z odświeżaczem

2016-06-21 10:34

Przyszło lato - nadeszły też zmiany w lubelskich autobusach. Klimatyzacja, biletomaty i elektroniczne tablice nie są już w modzie. Nastał czas odświeżaczy powietrza!

To nowy pomysł lubelskiego MPK, teraz w miejskich autobusach zamontowane są odświeżacze powietrza. Wszystko w trosce o pasażera, który narzeka na nieprzyjemne zapachy, a takich głosów w Lublinie jest mnóstwo!

- Latem, gdy jest bardzo gorąco czuć głównie pot – narzekają lublinianie. Mają też sprawdzoną receptę i radę dla MPK, aby częściej włączać klimatyzację, która zamontowana jest w miejskich autobusach.- Czuć ludzi „rozgrzanych” i spoconych – mówi jedna z mieszkanek, co dzień jeżdżąca komunikacją.

Zapach z odświeżacza

Zdania mieszkańców o nowym pomyśle Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są podzielone. - To ciekawy pomysł, zawsze to jakieś umilenie podróży – przyznaje część mieszkańców. Inni uważają, że to po prostu „zwalczanie smrodu smrodem”. I tu kolejny sprawdzony przepis na ładny zapach w autobusach – otwarte okna, włączona klimatyzacja albo edukacja jeśli chodzi o higienę – dodaje jeden z lublinian.

Posłuchajcie, co mieszkańcy myślą o zapachach w lubelskich autobusach miejskich. Z lublinianami rozmawiał Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Odświeżacze dotychczas jeździły w jednym autobusie linii 45, dziś i jutro "cytrynowy autobus" jeździ na linii 37. Jeśli testy się sprawdzą MPK planuje montaż odświeżaczy we wszystkich pojazdach.