Lublin. Byli poszukiwani przez policję. Jeden z nich ukrył się w szafie!

i

Autor: lubelska policja Lublin. Byli poszukiwani przez policję. Jeden z nich ukrył się w szafie!

Schował się w szafie przed policją

Lublin. Byli poszukiwani przez policję. Jeden z nich ukrył się w szafie!

2022-09-23 11:01

Lubelscy kryminalni zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich to 34-letni pseudokibic jednej z lubelskich drużyn, który poszukiwany był za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym (do pobicia doszło w 2016 r.). Z kolei drugi poszukiwany, 46-latek do odsiadki ma 1,5 roku. Policjanci odnaleźli go w jednym z mieszkań w Lublinie schowanego w szafie!

Lubelscy policjanci poinformowali o zatrzymaniu przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób dwóch poszukiwanych mężczyzn.

- Jako pierwszy w ich ręce wpadł poszukiwany 46-latek z Lublina. Funkcjonariusze ustalili, że ukrywa się w jednym z mieszkań w Lublinie. Mieszkanie otworzyła im partnerka mężczyzny, która twierdziła, że 46-latka nie ma w mieszkaniu. Kryminalni nie uwierzyli w relację kobiety i podczas sprawdzania mieszkania ujawnili poszukiwanego 46-latka. Mężczyzna przed policjantami w jednym z pokoi ukrył się w szafie. Poszukiwany był za przestępstwa przeciwko mieniu, a do odsiadki ma 1,5 roku pozbawienia wolności - informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Zobacz też: Pijacki żart zakończył się wizytą policji. Rozbrajające tłumaczenie 31-latka

Tego samego dnia w godzinach wieczornych kryminalni z KWP w Lublinie przy współpracy z policyjnymi wywiadowcami z KMP w Lublinie zatrzymali kolejnego poszukiwanego mężczyznę. Do zatrzymania doszło w rejonie szpitala przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie.

- Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że 34-letni poszukiwany pseudokibic jednej z lubelskich drużyn ukrywający się poza granicami kraju przyjechał do Lublina. Poszukiwany był przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w maju 2016 r. w pobliżu Skaryszewa. W wyniku pobicia zginął 33-latek ze Stalowej Woli - podaje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek.

Jak wynika z relacji policji, 34-latek był kompletnie zaskoczony w chwili zatrzymania. We wtorek został doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 4 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: Znaleźli zwłoki w Bystrzycy. Gdyby nie wolontariusze z Lublina, denat leżałby do wiosny

Grób Anny zamordowanej w Przemyślu
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?