Punkt prawny będzie działał w ostatni piątek miesiąca

i

Autor: Angelo DeSanti, CC BY 2.0, wikipedia.org Punkt prawny będzie działał w ostatni piątek miesiąca

Lublin: Bezpłatne porady prawne Rzecznika Praw Obywatelskich w Ratuszu [TERMINY, AUDIO]

2016-03-01 9:43

Przyjdź do Ratusza po pomoc prawną. Właśnie tam powstaje Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich.  

Punkt Przyjęć Interesantów RPO w Urzędzie Miasta i obecni tam prawnicy udzielą porad wszystkim chętnym mieszkańcom Lublina. Oferta ta stanowi uzupełnienie działających już 14 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej działających w mieście.

- Moim celem jest doprowadzenie do stworzenia takiej porządnej sieci biur przyjęć interesantów, punktów konsultacyjnych. Tak, aby obywatele mogli przynajmniej raz na jakiś czas, idealnie byłoby raz na miesiąc, spotkać się z przedstawicielem Biura Rzecznika, porozmawiać na temat problemów, aby przedstawiciel mógł przyjąć skargi, a następnie by były one rozpoznawane. W większości są to prawnicy zgrupowani w poszczególnych zespołach merytorycznych – mówi Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Posłuchaj jak działać będzie punkt RPO. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA. 

Umowę o utworzeniu takiego miejsca podpisali prezydent Lublina, Krzysztof Żuk i Adam Bodnar, rzecznik Praw Obywatelskich. Umowa została zawarta na trzy lata. W planach Miasta jest tworzenie kolejnych takich punktów.

Punkt będzie czynny w każdy ostatni piątek miesiąca w godzinach 10.00 – 15.00. Pierwsze porady zaplanowane są na 18 marca (z uwagi na Święta Wielkanocne). Spotkania odbywają się w sali nr 3 lubelskiego Ratusza.