Koszmarny wypadek

Lubelskie. Wypadek ukraińskiego busa. 3 osoby nie żyją, w tym 6-letnia dziewczynka. Nowe fakty na temat tragedii w Wereszynie

2023-11-20 7:19

Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny wypadku ukraińskiego busa w Wereszynie (woj. lubelskie), w którym zginęły trzy osoby, w tym 6-letnia dziewczynka. Prawdopodobną przyczyną tragedii było zaśnięcie kierowcy. Wśród pozostałych poszkodowanych jest m.in. 3-letnie dziecko w ciężkim stanie.

Do tego tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed godz. 5 rano na drodze wojewódzkiej nr 844 w miejscowości Wereszyn w gminie Mircze (pow. hrubieszowski). Busem w kierunku przejścia granicznego w Dołhobyczowie podróżowało 10 Ukraińców. - Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i następnie uderzył w drzewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy – opisała asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Dodała, że mężczyzna był trzeźwy.

Dwie kobiety i 6-letnia dziewczynka zginęły na miejscu. - Pozostałe siedem osób trafiło do szpitali. Wśród nich jest 3-letnie dziecko w dość ciężkim stanie, które zostało przetransportowane do Lublina. Również jedna z kobiet jest w ciężkim stanie – dodała policjantka. Szczegółowe okoliczności wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Tragiczny wypadek busa, 9 osób nie żyje!
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie, jeżdżąc po polskich drogach?
Listen on Spreaker.