Lubelskie: Włamał się do restauracji i najadł się kiełbasy. Niedawno wyszedł z więzienia

i

Autor: unsplash.com/Lubelska Policja

Grozi mu do 10 lat więzienia

Włamał się do restauracji i najadł się kiełbasy. Niedawno wyszedł z więzienia

2023-03-15 11:08

Policjanci zatrzymali 36-latka, który włamał się do miejscowej restauracji. Zjadł kiełbasę i wyniósł przez okno elektronarzędzia o wartości ponad tysiąca złotych. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że niedawno wyszedł z więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Hrubieszowie. 36-letni mieszkaniec Zamościa wyłamał okno i wszedł się do miejscowej restauracji.

- Na miejscu najadł się kiełbasy, ukradł pieniądze i wychodząc tą samą drogą, wyniósł elektronarzędzia. Były to między innymi piła spalinowa, szlifierka kątowa z wyposażeniem. Na drugi dzień próbował sprzedać te przedmioty w lombardzie. Tam zatrzymali go policjanci – relacjonuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna na początku stycznia tego roku opuścił Zakład Karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w wymiarze ponad 4 lat również za dokonanie włamania.

- Opuszczając mury więzienia miał przy sobie pieniądze, które miały mu wystarczyć na podstawowe potrzeby. Przez ten czas pomieszkiwał w różnych miejscach na terenie Hrubieszowa. Kiedy gotówka się skończyła, 36- latek postanowił dokonać włamania – dodaje Krystkowiak.

Za dokonaną kradzież z włamaniem odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Lubelskie: Włamał się do restauracji i najadł się kiełbasy. Niedawno wyszedł z więzienia