Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało rannych

i

Autor: KWP Lublin Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało rannych

Lubelskie: Tragiczny weekend na drogach regionu! Brawura i prędkość odbiera życie

2016-04-11 10:30

Deszcz, wysoka prędkość i nieodpowiedzialność. Ich składowa niesie tragedię. Miniony weekend na drogach Lubelszczyzny okazał się tragiczny.  

Początek weekendu

Zaledwie w piątek, 8 kwietnia doszło do ośmiu wypadków. Jedna osoba zginęła, a 12 osób zostało rannych. W większości zawinili kierujący, którzy niedostosowani prędkości do warunków panujących na drodze.

Najtragiczniejsze zdarzenie miało miejsce w Węglinie w powiecie kraśnickim. Kierujący oplem18-latek wyprzedzając na śliskiej nawierzchni uderzył w tył jadącego przed nim innego samochodu marki Mitsibishi. Oba pojazdy wjechały do rowu i uderzyły w drzewa. Na miejscu zginął 24-letni pasażer opla. Kierowca mitsubishi i opla zostali odwiezieni do szpitala.

Zbyt duża prędkość i złe warunki na drodze to także prawdopodobne przyczyny wypadku w Klębowie. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. 32-latek oraz 3-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Apel policji!

Policja apeluje o rozwagę! Zmienne warunki atmosferyczne są utrudnieniem na drodze. Padający deszcz nie tylko ogranicza widoczność, ale także sprawia, że nawierzchnia staje się śliska. Jadąc wolniej, zajedziesz dalej.