Tragiczny wypadek

Lubelskie. Tragiczna śmierć 44-letniego policjanta z KPP w Kraśniku

2024-03-29 22:08

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek (29 marca) koło Kraśnika. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy oraz motocykl kierowany przez 44-letniego policjanta będącego w czasie wolnym od służby. Mężczyzna zmarł w szpitalu. 19-latek został zatrzymany. - Ustalane są szczegółowe okoliczności wypadku. Motocyklista był dyżurnym z naszej komendy - przekazał oficer prasowy KPP w Kraśniku.

Do tego tragicznego wypadku doszło w piątek (29.03) około godz. 16:48 na ulicy Kraśnickiej w Stróży koło Kraśnika. Samochodem osobowym marki BMW kierował 19-latek z gminy Kraśnik, a motocyklem marki Suzuki 44-letni policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Policja nie podaje nawet wstępnych okoliczności tego śmiertelnego wypadku. - Mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, funkcjonariusz zmarł w szpitalu. Był on w czasie wolnym od służby. Na miejscu prowadzone są oględziny przez prokuratora z udziałem biegłego z zakresu wypadków i technika kryminalistyki - przekazał mediom aspirant Paweł Cieliczko z KPP w Kraśniku.

Wiadomo, że 19-letni kierowca BMW był trzeźwy, została pobrana od niego krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany. - Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok policjanta. Ustalany jest szczegółowy przebieg tego zdarzenia, zabezpieczony został monitoring. Dalsze czynności prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa - poinformował aspirant Cieliczko. - Funkcjonariusz był dyżurnym z ponad 20 letnim stażem - dodaje.

Salwa honorowa na pogrzebie zastrzelonego policjanta z Wrocławia