Najwięcej zastrzyków – prawie 29 tys. – wykonano dotąd w Lublinie, ponad 5 tys. w powiecie puławskim, ponad 3,8 tys. w Białej Podlaskiej, ponad 3,7 tys. w Zamościu i ponad 2,6 tys. w Chełmie.
W woj. lubelskim działa 417 punktów realizujących szczepienia populacyjne. Z kolei w 32 szpitalach węzłowych trwają szczepienia grupy zero, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia, głównie drugą dawką.
Zobacz też: Problem ze szczepionkami i DRAMAT seniorów. "Nie wymienią mi rozrusznika, jeśli się nie zaszczepię!" [UWAGA TVN]
Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego do wtorku w sześciu szpitalach podległych marszałkowi zaszczepiono blisko 17 tys. osób, z czego ponad 4 tys. przyjęło drugą dawkę.
W wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Chełmie drugą dawkę szczepionki w grupie zero otrzymało dotąd 610 osób. Do zaszczepienia drugą dawką pozostało 1271 osób – powiedziała PAP dyrektor szpitala Kamila Ćwik.
Polecany artykuł:
W szpitalu szczepi się też seniorów. Dotąd zastrzyki dostało tam 40 osób. – Szczepienia przebiegają bez zakłóceń. Nic złego się nie dzieje. Na ten tydzień zamówiliśmy około 600 szczepionek – dodała Ćwik.
Chełmski szpital przymierza się do złożenia wniosku do NFZ o utworzenie zespołu mobilnego, który – w uzasadnionych przypadkach – będzie dojeżdżał z zastrzykami do domu pacjentów w powiatach chełmskim, krasnostawskim i włodawskim wtedy, gdy pacjent nie ma możliwości dojechania do puntu szczepień lub z powodu stanu zdrowia można go transportować.
W woj. lubelskim ma powstać 10 takich zespołów. Mają zacząć działać od 10 lutego.