Zatrzymanych zostało 7 mężczyzn w wieku od 22 do 53 lat

i

Autor: KWP Lublin Zatrzymanych zostało 7 mężczyzn w wieku od 22 do 53 lat

Lubelskie: Siedmiu zatrzymanych, a razem z nimi 13 kg amfetaminy! [AUDIO, ZDJĘCIA]

2016-04-08 11:28

Dziesiątki kilogramów amfetaminy, mnóstwo sprzętu użytego do pozaprawnych interesów i siedmiu zatrzymanych! Lubelska policja zatrzymała handlarzy narkotyków.  

W ręce lubelskich funkcjonariuszy wpadło siedmiu mężczyzn w wieku od 22 do 53 lat. Zatrzymań dokonano jednocześnie w kilku mieszkaniach na terenie powiatów: chełmskiego, łęczyńskiego i hrubieszowskiego. Podczas akcji policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny oraz gotówkę.

- Blisko 13 kilogramów amfetaminy, prawie 200 gramów marihuany, ale także zabezpieczyliśmy aparaty telefoniczne, której najprawdopodobniej służyły podejrzanym do kontaktów między sobą, a także urządzenia zagłuszające – wymienia nadkomisarz Renata Laszczka- Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W mieszkaniach policjanci zabezpieczyli też pieniądze o łącznej kwocie 85 tysięcy złotych.

Posłuchaj, co zostało znalezione w mieszkaniach podejrzanych. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

- To jest wynik pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej, a także prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Lublinie – mówi Laszczka-Rusek.

Wartość samej amfetaminy szacowana jest na blisko 400 tys. zł. Podejrzani usłyszeli już zarzuty o udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli 13 kg amfetaminy, marihuanę i sprzęt do obsługi

i

Autor: KWP Lublin Policjanci zabezpieczyli 13 kg amfetaminy, marihuanę i sprzęt do obsługi