Lubelskie. Przez wichury 800 odbiorców nie ma prądu!  Synoptycy biją na alarm. Wydali ostrzeżenie

i

Autor: Pexels /Pixabay.com Lubelskie. Przez wichury 800 odbiorców nie ma prądu! Synoptycy biją na alarm. Wydali ostrzeżenie

Lubelskie. Przez wichury 800 odbiorców nie ma prądu! Synoptycy biją na alarm. Wydali ostrzeżenie

2022-04-05 9:30

Wichury spowodowały, że w województwie lubelskim sporo gospodarstw we wtorek (5.04.2022) rano zostało bez prądu. Chodzi około 800 odbiorców. Strażacy nie odnotowali poważniejszych zdarzeń związanych z wichurami, które w nocy przeszły przez region.

Przez województwo lubelskie przeszły wichury, które sprawiły, że sporo osób dziś rano (wtorek, 5 kwietnia 2022) nie ma dostępu do prądu. Mowa o 800 odbiorcach.

- Na skutek wczorajszego wiatru około 800 odbiorców zostało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej – poinformował PAP rzecznik PGE Dystrybucja Karol Łukasik. Dodał, że chodzi o rejon Puław i Białej Podlaskiej.

Zobacz też: Tragiczna śmierć w płomieniach. Mężczyzna zginął w pożarze drewnianego domu w Ludwinie

Według informacji podanych przez PAP, interwencji w województwie Lubelskim nie było jednak wiele. Jak przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, w nocy z poniedziałku na wtorek (4 kwietnia/5 kwietnia 2022) strażacy mieli tylko dwie interwencje dotyczące skutków silnego wiatru.

-Dotyczyły połamanych gałęzi i uszkodzonego drzewa w pow. hrubieszowskim oraz kraśnickim. Nie było ofiar ani poszkodowanych – uzupełnił dyżurny.

Zobacz również: Kozioł: Wpadł z nożem do sklepu. Ekspedientka zrobiła coś nieprawdopodobnego

IMGW ostrzega mieszkańców Lubelskiego

Do godz. 18.00 w północno-zachodniej części woj. lubelskiego obowiązuje jeszcze ostrzeżenie IMGW przed roztopami.

- Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Suma opadów deszczu i deszczu ze śniegiem od 2 mm do 5 mm. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego zachodu – napisano w komunikacie.

Zima na Podkarpaciu
Sonda
Czy poradziłbyś sobie miesiąc bez prądu?