Lubelskie.  Protest kierowców tirów na dk2 w pobliżu Białej Podlaskiej

i

Autor: planet_fox /Pixabay.com Lubelskie. Protest kierowców tirów na dk2 w pobliżu Białej Podlaskiej

Lubelskie. Protest kierowców tirów na dk2 w pobliżu Białej Podlaskiej

2022-03-25 11:45

Kilkudziesięciu kierowców tirów oczekujących w kolejce przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Koroszczynie protestuje na drodze krajowej nr 2 w pobliżu Białej Podlaskiej (Lubelskie); ruch odbywa się wahadłowo - poinformowała w piątek (25 marca) bialska policja.

Komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej powiedziała PAP, że informację o proteście na przejściach dla pieszych na dk2 w miejscowościach Styrzyniec (na trasie Międzyrzec Podlaski – Biała Podlaska) i Woskrzenice Duże (Biała Podlaska - Terespolem) funkcjonariusze otrzymali w piątek po godz. 10.

Zobacz też: Koronawirus 25.03.2022: Ile dziś nowych zakażeń w Polsce? Ile na Lubelszczyźnie? Raport COVID-19 [piątek, 25 marca]

-Obecnie na drodze krajowej nr 2 są utrudnienia związane z tym, że grupa kilkudziesięciu osób chodzi przez przejścia dla pieszych w miejscowościach Woskrzenice Duże oraz Styrzyniec. Ruch odbywa się wahadłowo – poinformowała Salczyńska-Pyrchla.

Dodała, że nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają policjanci.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kierowcy nie zgadzają się z długim czasem oczekiwania na przekroczenie polsko-białoruskiej granicy w Koroszczynie. Od soboty do poniedziałku przed przejściem granicznym w Koroszczynie trwał kolejny zorganizowany przez obywateli Ukrainy i Polski protest przeciwko handlowi krajów Unii Europejskiej z Rosją, który polegał na blokowaniu tirów .W odpowiedzi na protest własną blokadę na dk2 czasowo prowadzili także kierowcy stojących w kolejce ciężarówek.

Zobacz również: Ludzie giną w płomieniach! Zwęglone zwłoki wśród spalonych traw. Horror!

Protest przewoźników w Koroszczynie

Osobną manifestację przed przejściem granicznym w Koroszczynie prowadzi kolejna grupa przewoźników, którzy starają się nie dopuścić do blokowania wyjazdu z Polski na Białoruś.Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś poinformował w piątek rano, że w kolejce do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Koroszczynie znajduje się około 1,1 tys. tirów, a szacunkowy czas oczekiwania na odprawę wynosi 35 godzin

Zajrzą pod wodę, kiedy się kąpiesz. Na basenie w Katowicach działa swimeye! Co to jest?
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?