Lubelskie: Ponad 62 tys. SZCZEPIEŃ w regionie. Blisko 10 tys. osób przyjęło drugą dawkę

i

Autor: Pixabay/fernandozhiminaicela; gov.pl

Lubelskie: Ponad 62 tys. SZCZEPIEŃ w regionie. Blisko 10 tys. osób przyjęło drugą dawkę

2021-01-29 14:46

Ponad 62 tys. osób zaszczepiono dotychczas przeciw COVID-19 w Lubelskiem, w tym prawie 9,2 tys. osób otrzymało drugą dawkę – wynika z rządowego raportu. Drugą dawką szczepione są osoby z grupy zero, a więc głównie medycy, pierwszą otrzymują seniorzy.

Według opublikowanych w piątek danych rządowego raportu szczepień w woj. lubelskim w ciągu ostatniej doby szczepionkę przyjęło ponad 5,2 tys. osób. Najwięcej szczepień – ponad 22,9 tys. – wykonano dotąd w Lublinie, ponad 4,1 tys. w powiecie puławskim, ponad 3,5 tys. w Białej Podlaskiej, prawie 2,9 tys. w Zamościu i ponad 2,3 tys. w Chełmie.

Blisko 15 tys. szczepień wykonano do czwartku w sześciu szpitalach podległych marszałkowi woj. lubelskiego. Drugą dawką zaszczepionych zostało w nich dotychczas ponad 2,5 tys. osób. Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego, Remigiusza Małeckiego, najwięcej szczepień – ponad 4,2 tys. – wykonano w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Lublinie. Drugą dawkę szczepionki przyjęło tam 701 osób.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: 29 stycznia. Ile jest dziś nowych przypadków? COVID w Lubelskiem

Szczepienia drugą dawką grupy zero, czyli pracowników sektora służby zdrowia, prowadzone są w Lubelskiem w 32 szpitalach węzłowych. Wiele z nich szczepi też seniorów.

Około 280 seniorów zaszczepi się do końca tego tygodnia w ośmiu punktach zorganizowanych przez szpital w Tomaszowie Lubelskim w pięciu domach pomocy społecznej i w placówkach POZ.

Szpital powołał zespół wyjazdowy, który podaje szczepionki seniorom w przychodniach POZ, które same nie szczepią. Szczepienia będą także w sobotę – poinformował dyrektor szpitala, Andrzej Kaczor.

W szpitalu w Tomaszowie Lubelskim z grupy zero pierwszą dawką zaszczepiono w sumie około 700 osób – pracowników szpitala i innych placówek medycznych w powiecie. Od kilku dni trwają szczepienia drugą dawką. Otrzymało ją już kilkadziesiąt osób. Na pierwszą dawkę szczepionki z tej grupy czeka jeszcze niespełna 100 osób. Są one szczepione w sytuacji, gdy ktoś inny nie zgłosi się na zaplanowane szczepienie lub nie uzyska na nie kwalifikacji z powodu stanu zdrowia.

Sonda
Czy obawiasz się szczepienia przeciwko koronawirusowi?
Super raport 29.01 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog, ekspert NRL ds. covid-19)