Sytuacja na Lubelszczyźnie jest opanowana, mieszkańcy są bezpieczni

i

Autor: Airport Lublin/Służba Celna RP Sytuacja na Lubelszczyźnie jest opanowana, mieszkańcy są bezpieczni

Lubelskie po zamachach w Belgii: Czy jesteśmy bezpieczni?

2016-03-23 11:14

Jak działają służby na Lubelszczyźnie po zamachach w Brukseli? W Lublinie zebrał się zespół odpowiadający za zarządzanie kryzysowe.  

Dziś, od godzin porannych w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda sprawdzał gotowość i plan działania lubelskich służb. Przemysław Czarnek wraz z zespołem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przeanalizował sytuację związaną z bezpieczeństwem mieszkańców regionu po zamachach terrorystycznych w Brukseli.

Wojewoda nie zdecydował się na wprowadzenie żadnych nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. – Mogę zapewnić mieszkańców regionu, że są bezpieczni. Wszystkie służby działają i są w pogotowiu – zapewniał Przemysław Czarnek. - Nie odbieramy żadnych niepokojących sygnałów. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, kolejne działania koordynujące służby możemy podjąć jeszcze dziś – dodał.

Pierwsze działania mające zapewnić bezpieczeństwo wojewoda podjął w dniu zamachu. Według komendanta policji Pawła Dobrodzieja, aktualny stan nie wskazuje na zwiększenie zagrożenia w regionie. Aby jednak zwiększyć bezpieczeństwo obywateli, zgodnie z wytycznymi władz centralnych, wzmocniono siły prewencyjne tam, gdzie jest to konieczne. Szczególną uwagą objęto okolice portu lotniczego, dworców kolejowych oraz miejsc komunikacji zbiorowej na terenie województwa.

Wszyscy jesteśmy z Belgami

– Wypada modlić się za ofiary tego tragicznego zamachu – mówił Przemysław Czarnek w słowach kondolencji skierowanych do Belgów.