Lubelskie: NOWE OGNISKA epidemii. Koronawirus w domu seniora i w ośrodku dializ [LISTA]

2020-09-17 7:55 Marek Targoński
koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Nowe ogniska epidemii koronawirusa w województwie lubelskim. COVID-19 zaatakował m.in. w domu seniora i w ośrodku dializ. Koronawirus SARS-CoV-2 trafił tam na „podatny grunt” i osoby z grupy podwyższonego ryzyka. Gdzie jeszcze rozprzestrzenia się epidemia? Publikujemy listę potwierdzonych ognisk koronawirusa na Lubelszczyźnie.

W województwie lubelskim potwierdzono nowe ogniska epidemii koronawirusa. W środę sanepid określił trzy kolejne miejsca, gdzie doszło do zakażeń. Koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się m.in. w domu seniora i w ośrodku dializ.

W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano trzy nowe ogniska COVID-19: w Domu Seniora w Chodlu, w Centrum Dializ w Kraśniku oraz ognisko rodzinne z okazji 18. urodzin zgłoszone przez PSSE w Lublinie – poinformowała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

W sumie na Lubelszczyźnie jest 10 ognisk epidemicznych, z czego cztery są w fazie rozwojowej.

Lubelskie: Ogniska epidemiczne koronawirusa SARS-CoV-2 [16.09.2020]:

  • Miasto Lublin: Ognisko po przyjęciu zorganizowanym z okazji 18. urodzin – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób w ognisku: 15.
  • Miasto Lublin: Ognisko po przyjęciu urodzinowym – ognisko w fazie rozwojowej powiązane z PSSE Kraśnik. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5.
  • Powiat kraśnicki: Ognisko w Centrum Dializ – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 8 (pacjenci dializowani).
  • Powiat łęczyński: Kontakty rodzinne i zawodowe – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 7.
  • Powiat opolski: Ognisko w Domu Seniora w Chodlu – nowe ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4.
  • Powiat opolski: Ognisko rodzinne – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 6.
  • Powiat hrubieszowski: SPZOZ w Hrubieszowie w Oddziale Pulmonologii i Neurologii (oddziały połączone w związku z trwającym remontem) – ognisko w fazie wygaszania. Liczba osób w ognisku: 29, w tym m.in. 9 pacjentów, 9 osób z personelu medycznego.
  • Powiat łukowski: Wycieczka do Chorwacji – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 13.
  • Powiat łukowski: Przyjęcie weselne – nowe ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób w ognisku: 16.
  • Powiat puławski: Ognisko rodzinne, w fazie wygaszania. Liczba osób w ognisku: 6.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.
Autor: Wydawnictwo Harde
Super Raport 16.09 (goście: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, Marek Gróbarczyk - minister gospodarki morskiej i żś oraz dr Sebastian Gajewski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.