Lubelskie. Motolotnia spadła na pole! Nie znaleziono pilota

i

Autor: Pixabay.com Lubelskie. Motolotnia spadła na pole! Nie znaleziono pilota / zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Motolotnia spadła na pole! Nie znaleziono pilota. Co się stało?

2021-07-14 13:03

Motolotnia spadła w nocy z wtorku na środę (13.07/14.07.) na jedno z pól w miejscowości Maziarnia (Lubelskie). Na miejscu nie odnaleziono jednak pilota. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, straż graniczna bada sprawę m.in. pod kątem nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Ukrainy do Polski, ponieważ miejscowość Maziarnia leży 20 km od granicy z Ukrainą.

OSP Wojsławice poinformowała w mediach społecznościowych, że w nocy z wtorku na środę (13.07/14.07.) strażacy otrzymali alarm o motolotniarzu, który prawdopodobnie spadł na pola w okolicach miejscowości Maziarnia w pow. chełmskim na Lubelszczyźnie.  - Motolotnia posiadała nieznaczne ślady uszkodzeń, lecz kierującego nią człowieka nie udało się odnaleźć, najprawdopodobniej uciekł z miejsca wypadku. Dalsze działania zostały przekazane policji – poinformowano na Facebooku OSP Wojsławice.Chełmska policja przekazała sprawę Nadbużańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej (miejscowość Maziarnia leży w pow. chełmskim, 20 km od granicy z Ukrainą). Jak powiedział PAP jego rzecznik por. Dariusz Sienicki trwają poszukiwania pilota.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce: 14.07.2021. Jak dzisiaj wygląda sytuacja w woj. lubelskim? Najnowszy raport o COVID-19

- W tej chwili prowadzimy czynności wyjaśniające m.in. pod kątem nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Ukrainy do Polski przez tego paralotniarza. Istnieje takie podejrzenie, bo już wcześniej mieliśmy podobne przypadki, że ktoś w nocy dokonywał np. przemytu wyrobów akcyzowych przy użyciu motolotni – zaznaczył Sienicki.

Tak zmieniał się Lublin przez 37 lat