Lubelskie: Koronawirus po „kwarantannie granicznej”. Ponad 400 ozdrowieńców! [NOWE DANE]

2020-06-05 18:40 MTA
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane na temat koronawirusa w Polsce. Odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Jedno z nich – na Lubelszczyźnie, po „kwarantannie granicznej”. Dokąd trafił SARS-CoV-2 z zagranicy? Są też dobre wiadomości – w całym regionie jest już ponad 400 ozdrowieńców.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 233 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Jedno z nich dotyczy Lubelszczyzny. Najwięcej (96) pojawiło się na Śląsku.

Zobacz też: Lublin ma nowego milionera. Ogromna wygrana w LOTTO! Wiemy, gdzie padła szóstka

Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Białej Podlaskiej, z kwarantanny granicznej – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W całym kraju wzrósł tragiczny bilans ofiar śmiertelnych epidemii – zmarło 10 kolejnych osób: pięć na Śląsku i pięć na Dolnym Śląsku. W Polsce odnotowano aż 1137 zgonów spowodowanych przez COVID-19. Łączna liczna zakażeń to 25 410.

Do 5 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 504 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 410 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów – podsumowuje Strzępka.

Jak wynika z danych Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – w całym regionie 63 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa. 2863 osoby są objęte kwarantanną, a ponad pół tysiąca – nadzorem epidemiologicznym.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ!

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.