Lubelskie: Kolejka 400 ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie. Czas oczekiwania rośnie

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Lubelskie: Kolejka 400 ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie. Czas oczekiwania rośnie

Lubelskie: Kolejka 400 ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie. "Czas oczekiwania rośnie"

2021-11-24 23:00

Aż 400 ciężarówek czeka w kolejce na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (woj. lubelskie). - Szacunkowy czas oczekiwania wzrósł w ciągu z dnia z 4 do 9 godzin - wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Po białoruskiej stronie wcale nie jest lepiej.

Na granicy polsko-białoruskiej czeka wielu kierowców ciężarówek. Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś poinformował w środę wieczorem PAP, że w ciągu ostatnich godzin na wyjeździe z Polski przez przejście graniczne w Koroszczynie odprawiono 560 pojazdów. - W kolejce jest około 400 samochodów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi dziewięć godzin - przekazał PAP Michał Deruś. W środę rano były to cztery godziny. Natomiast na wjeździe do Polski odprawiono 430 pojazdów ciężarowych. Po białoruskiej stronie oczekuje około 400 samochodów, co oznacza około 12 godzin oczekiwania.

Cmentarz muzułmański w Bohonikach - tutaj grzebani są migranci zmarli po przekroczeniu granicy Białorusi z Polską

W związku z kryzysem migracyjnym, 9 listopada 2021 roku zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy. - Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy - podawała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej Straży Granicznej?