Lubelskie: Kolejka 400 ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie. "Czas oczekiwania rośnie"

2021-11-24 23:00
Lubelskie: Kolejka 400 ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie. Czas oczekiwania rośnie
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Lubelskie: Kolejka 400 ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie. Czas oczekiwania rośnie

Aż 400 ciężarówek czeka w kolejce na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (woj. lubelskie). - Szacunkowy czas oczekiwania wzrósł w ciągu z dnia z 4 do 9 godzin - wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Po białoruskiej stronie wcale nie jest lepiej.

Na granicy polsko-białoruskiej czeka wielu kierowców ciężarówek. Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś poinformował w środę wieczorem PAP, że w ciągu ostatnich godzin na wyjeździe z Polski przez przejście graniczne w Koroszczynie odprawiono 560 pojazdów. - W kolejce jest około 400 samochodów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi dziewięć godzin - przekazał PAP Michał Deruś. W środę rano były to cztery godziny. Natomiast na wjeździe do Polski odprawiono 430 pojazdów ciężarowych. Po białoruskiej stronie oczekuje około 400 samochodów, co oznacza około 12 godzin oczekiwania.

Cmentarz muzułmański w Bohonikach - tutaj grzebani są migranci zmarli po przekroczeniu granicy Białorusi z Polską

W związku z kryzysem migracyjnym, 9 listopada 2021 roku zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy. - Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy - podawała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej Straży Granicznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE