Lubelskie. Prawie 13 tys. nauczycieli zgłosiło się do zaszczepienia przeciw COVID-19

i

Autor: whitesession/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Ilu nauczycieli zgłosiło się do zaszczepienia przeciw COVID-19?

2021-02-12 12:12

Szczepienia nauczycieli. Prawie 13 tys. nauczycieli zgłosiło się do zaszczepienia w województwie lubelskim. Szczepienia rozpoczynają się – poinformowała w piątek rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Lublinie Jolanta Misiak. Sprawdź szczegóły.

- Zgłosiło się do zaszczepienia 12 966 osób, czyli nie mniej niż 65 proc. uprawnionych nauczycieli. Wszystkich nauczycieli z grup uprawnionych do zaszczepienia jest około 20 tys. Wśród tych, którzy się nie zgłosili są osoby powyżej 60. roku życia, a ich te szczepienia nie dotyczą  – powiedziała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Lublinie Jolanta Misiak.

Szczepienie nauczycieli przeciw COVID-19  woj. lubelskim

Nauczyciele szczepieni będą w szpitalach węzłowych, których w Lubelskiem jest 32. Niektóre rozpoczynają szczepienia w piątek, inne mają rozpocząć w najbliższych dniach. "Placówki szkolne otrzymały informacje, że w piątek rozpoczynają się szczepienia między innymi w szpitalu im Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i w szpitalu w Łęcznej" – powiedziała Misiak.

Zobacz też: Koronawirus: Lubelskie Ile jest dziś nowych przypadków? Raport Ministerstwa Zdrowia z 12 lutego

"W środę zakończyła się rejestracja nauczycieli, a ponad 400 dyrektorów placówek poinformowało kuratorium, że już w czwartek miało kontakt ze szpitalami węzłowymi. To znaczy, że harmonogram jest szybko opracowywany" – dodała Misiak. Szczepieni są obecnie nauczyciele wychowania przedszkolnego, klas I-III, szkół i placówek specjalnych, praktycznej nauki zawodu, pedagodzy poradni psychologiczno-pedagogicznych, kadra kierownicza tych szkół i placówek. W poniedziałek rozpoczynają się zapisy na szczepienia pozostałych nauczycieli. "Będą mogli się też zapisać nauczyciele z pierwszej grupy, którzy tego nie zrobili" - zaznaczyła Misiak. 

Zobacz też: Lublin: Ukradł rewolwer. Uciekając, oddał strzał!

Zimowa wyprawa Pawła Pabiana z Krasnego. Jego cel to Główny Szlak Beskidzki