Lubelskie: Będzie lało! Fatalna prognoza pogody. IMGW ostrzega

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Pexels Lubelskie: Będzie lało! Fatalna prognoza pogody. IMGW ostrzega

Lubelskie: Będzie lało! Fatalna prognoza pogody. IMGW ostrzega

2021-09-17 11:42

Uwaga Lubelskie, będzie lało! Intensywne opady deszczu mają nam towarzyszyć w piątkowe popołudnie i w nocy z piątku na sobotę. Weekend też nie wszędzie będzie pogodny. To fatalna prognoza pogody dla tych, którzy chcieli aktywnie spędzić wolne dni. IMGW ostrzega jednak przed intensywnymi opadami deszczu w województwie lubelskim.

Lubelskie: Będzie lało! Intensywne opady deszczu na Lubelszczyźnie m.in. w piątkowe popołudnie. Ostatnie ciepłe dni mogły skłonić wiele osób do zaplanowania aktywnego weekendu, wycieczek albo rozesłania zaproszeń na grilla w ogrodzie, ale… pogoda może pokrzyżować wszystkie te plany. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w województwie lubelskim. Żółty alert I stopnia będzie obowiązywał w piątek od godz. 12.00. Padać ma po południu i w nocy z soboty na niedzielę. Ostrzeżenie IMGW będzie obowiązywało do godz. 7.00 rano. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Zobacz też: Dworzec Metropolitalny w Lublinie wychodzi z ziemi. Zobacz! [ZDJĘCIA]

Sedno Sprawy - Piotr Müller

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 45 mm – zapowiadają synoptycy IMGW. Podobne ostrzeżenie dotyczy też innych województw na południowym wschodzie kraju.

W weekend lokalnie na Lubelszczyźnie też może pokropić. Miejscami będzie deszczowo. Prognoza ostrzeżeń meteorologicznych IMGW nie zakłada jednak, żeby w sobotę i niedzielę miało padać bardzo intensywnie. Będzie jednak pochmurnie. Lokalnie mogą występować opady, więc warto mieć ze sobą parasol. Warto też ubierać się nieco cieplej, bo niedziela ma już być chłodniejsza.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?