Ośrodek zapewni potrzebującym pomoc psychologiczną, interwencyjną, edukacyjną czy socjalną. Budynek przeznaczony jest dla 20 osób, a trafiać tu będą osoby, które pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo.
- Pacjentów będzie nam dostarczała straż miejska i policja - mówi dr Jacek Krysa. - Mamy wszystkie środki do prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej, wszystkie możliwe środki do udrożniania dróg oddechowych, wykwalifikowany personel medyczny, albo na SORach, albo w ratownictwie medycznym – dodaje.
Przyjmowani pacjenci muszą mieć stwierdzone od 0,5 do 3,5-4 promili alkoholu we krwi. - To nie może być człowiek, który jest upojony i nie sprawia żadnych problemów: obyczajnych, zagrożenia sobie lub osobom drugim.
Posłuchaj, kto trafi do ośrodka. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.
Nocleg w lubelskiej „wytrzeźwiałce” kosztował będzie 299,98 złotych. Pacjent do swojej dyspozycji będzie miała leżankę, koc i nieograniczony dostęp do wody pitnej. Przed opuszczeniem ośrodka każdy pacjent będzie mógł skorzystać z pomocy psychologa.
Jednostką odpowiedzialną za funkcjonowanie placówki jest Centrum Interwencji Kryzysowej. Ośrodek czynny jest całodobowo.
Polecany artykuł:
Polecany artykuł: