Policja: Zróbmy wszystko, żeby te święta były bezpieczne [AUDIO, WIDEO]

2019-04-17 19:04
Bezpieczna Wielkanoc 2019
Autor: KWP Lublin Bezpieczna Wielkanoc 2019

Im bliżej Wielkanocy, tym ruch na ulicach Lublina i na drogach poza miastem będzie się zwiększał. A to oznacza, że zwiększa się ryzyko wypadków. Policja apeluje – zadbajmy o bezpieczeństwo, nie tylko swoje, ale i innych. Na drogach, ulicach, ale także w centrach handlowych.

Przed nami święta i wzmożony ruch, szczególnie tuż przed niedzielą oraz w poniedziałek i wtorek. Im więcej samochodów na drogach, tym większe ryzyko, że dojdzie do wypadku. Zbyt duża prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa – to od lat główne przyczyny zdarzeń drogowych. I to nie tylko na drogach Lubelszczyzny, ale i w całej Polsce.

>>> Kozienalia i Medykalia 2019 w Lublinie! Znamy już wykonawców [PROGRAM, AUDIO]


– Pamiętajmy, że wyjazdy świąteczne to bardzo często podróże z całymi rodzinami. Kiedy dochodzi do wypadków, cierpią całe rodziny – przypomina Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Rannych zostaje w takich przypadkach dużo osób.

W okresie świątecznym, na drogach można będzie zobaczyć zdecydowanie więcej patroli policji. Mundurowi będą też prowadzili kontrole: szczególnie prędkości i trzeźwości kierowców.

Przed świętami wielkanocnymi lublinianie chętnie odwiedzają markety, centra handlowe i inne miejsca, gdzie – na nasze nieszczęście – mogą czyhać złodzieje. Przedświąteczna gorączka i zabieganie to dla nich idealna okazja. Lubelska policja przypomina – nie stwarzajmy okazji, żeby ktoś nas okradł.

>>> Kompletnie pijana wiozła dwójkę dzieci! Powstrzymał ją inny kierowca [WIDEO]


– Pamiętajmy o tym, że w portfelach mamy nierzadko duże sumy i karty bankomatowe. Zwracajmy uwagę na wszystkie niepokojące sygnały – podkreśla Laszczka-Rusek. – Jeżeli przebywając w centrum handlowym, autobusie czy na rynku, w pewnym momencie tworzy się koło nas tzw. sztuczny tłum, powinna się u nas zapalić „lampka alarmowa”. Zwracajmy uwagę na próby kradzieży i nie ułatwiajmy złodziejom zadania.
 

>>> Żużel: Zmiana terminu meczu Motoru. Powód może zaskoczyć!


Panie powinny zwracać uwagę na swoje torebki – warto je zamykać i trzymać przed sobą np. w autobusie. Z kolei panowie sami proszą się o kradzież, trzymając portfele w tylnej kieszeni spodni.

Posłuchaj też, co o bezpieczeństwie w trakcie świąt mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Rozmawiał z nią Bartek Ważny. Posłuchaj!


>>> 100 kontroli, ponad 40 mandatów, zatrzymane dowody rejestracyjne. Nocna akcja policji w Lublinie

Jak ustrzec się przed złodziejami? Zobacz WIDEO!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE