Każdy przedsiębiorca, który prowadzi interes wzdłuż deptaka (Krakowskie Przedmieście), na placu Litewskim (chodzi np. o rowerowe mini-bary) oraz w pobliżu Urzędu Miasta (plac Łokietka), musi zapoznać się z nową publikacją. Nie tylko dla własnego dobra, ale przede wszystkim dla mieszkańców, odwiedzających centrum miasta.
– Przestrzeń miejska została opisana w najdrobniejszych szczegółach – zapewnia Marek Poznański, manager lubelskiego Śródmieścia. – Publikacja zawiera informacje od fasad, przez rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, po ogródki letnie, opisuje też procedury w urzędach i wiele innych szczegółów, które są ważne dla przedsiębiorców.
>>> Janusze parkowania w formie! Zobaczcie popisy mistrzów z Lublina [GALERIA]
Lubelska Księga Standardów to druga taka, po Łodzi, publikacja w Polsce. Będzie pomagać restauratorom, przedsiębiorcom, właścicielom i zarządcom kamienic dostosować się do nowych wymogów wyglądu zrewitalizowanego Śródmieścia. Posłuchaj!
Księga powstała na prośby samych restauratorów, którzy domagali się zebrania wszystkich przepisów i wskazówek w jednym miejscu.
>>> Niezwykła piwnica w zwykłym bloku. Pan Roman stworzył tam siłownię dla sąsiadów [WIDEO]
>>> To już koniec! Ursus zamyka fabrykę w Lublinie. 200 osób straci pracę
Kto będzie egzekwował zapisy w publikacji? – Ta księga nie może w żaden sposób wyłączać decyzji administracyjnych, takich jak umowy o dzierżawie, które podmioty zawierają z Wydziałem Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta – wyjaśnia Hubert Mącik, Miejski Konserwator Zabytków w Lublinie. – Uspokajamy jednak, że nie chodzi o ujednolicenie wyglądu Śródmieścia. Ujednolicenie nie jest czymś, co jest właściwe w przestrzeni tak zróżnicowanej, jak centrum Lublina.
Lubelska Księga Standardów w wersji papierowej jest dostępna bezpłatnie dla przedsiębiorców. Od poniedziałku (08.04) będzie możliwa do pobrania także w wersji cyfrowej, ze strony internetowej Urzędu Miasta.