Lotnicze Depułtycze – podniebne akrobacje pod Chełmem! [GALERIA]

2016-06-09 19:22

Pokazy samolotów turystycznych, historycznych i sportowych i widowisko na niebie. Wielkimi krokami zbliża się Piknik Lotniczy w Depułtyczach.  

Na niebie pojawią się m.in. piloci z Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry, Zespół Akrobacyjny Orliki czy śmigłowiec świdnickiej fabryki Mi-2. Największą atrakcją będą z całą pewnością wojskowe samoloty historyczne pamiętające czasy  II wojny światowej. Wśród nich znajdą się takie maszyny jak Boeing Stearman, Piper Cub, De Havilland Tiger Moth (samolot, na którym szkolili się polscy piloci w Wielkiej Brytanii) czy i Taylorcraft Auster walczący pod Monte Cassino.

Atrakcje na niebie i ziemi!

Nie zabraknie atrakcji dla widzów potrzebujących mocnych, uczestnicy zobaczą podniebną bitwę powietrzną , która przeszło 100 lat temu rozegrała się naprawdę. Wezmą w niej udział maszyny jak: S.E.5a, Sopwith 1½ Strutter, Fokker E-III i Fokker Dr.I. Podczas pokazu zostaną użyte ładunki pirotechnicze.

Na ziemi wystawa starych samochodów, motocyle Harley i Indiana oraz niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z pilotami i otrzymać autograf. Dla małych widzów będą przygotowane strefy z dmuchańcami i wesołe miasteczko. Chętni, w sobotę i niedzielę, mogą wziąć udział w lotach widokowych i poznać z powietrza najbliższą okolicę. Do dyspozycji pasjonatów będą Cessna 172 i Cessna 182. 

Darmowy dojazd

Z Chełma na piknik do Depułtycz dowiozą zainteresowanych darmowe autobusy. Pierwszy kurs odjeżdża z Chełma o godz. 8.00, kolejny o 9.30. Odjazd z Pikniku o godz. 17.30 i godz. 18.00. Zobacz poniżej rozkład jazdy do Depułtycz. 

Na Piknik Lotniczy można za darmo dojechać z Chełma

i

Autor: fanpage Lotnicze Depułtycze Na Piknik Lotniczy można za darmo dojechać z Chełma

Bilety na Piknik Lotniczy

Bilety na Lotnicze Depułtycze można kupić w przedsprzedaży w 9 punktach na terenie Chełma oraz w kasach Chełmskich Linii Autobusowych. Koszt biletu to 15 złotych od osoby za wstęp na jeden dzień pokazów.

Każdy widz na wejściu otrzyma opaskę, dzięki której będzie mógł swobodnie poruszać się po Pikniku oraz wychodzić i wchodzić na teren imprezy. Do każdego zakupionego w kasie biletu widz otrzyma jeszcze przewodnik po imprezie z planem sytuacyjnym, numerami alarmowymi, regulaminem imprezy i programem pokazów.  

Impreza Lotnicze Depułtycze 11 i 12 czerwca na lotnisku w Depułtyczach Królewskich koło Chełma.