Zderzenie autobusu i lokomotywy

i

Autor: lubelska.policja.gov.pl (2) Zderzenie autobusu i lokomotywy

Awaria na przejeździe

Lokomotywa uderzyła w autobus. Mocne zdjęcia

2023-03-15 14:13

O dużym szczęściu może mówić kierowca busa, który uległ awarii na przejeździe kolejowym. Pojazd został staranowany przez lokomotywę, ale nikt nie został ranny. Jak informuje policja, zarówno maszynista jak i kierowca zostali przebadani alkomatem. Obaj byli trzeźwi.

Do niebezpiecznego zdarzenia na przejeździe kolejowym doszło we wtorek wieczorem. Kierowca busa, który zepsuł się na torach, wysiadł z pojazdu i próbował powiadomić maszynistę o awarii. Niestety, nie udało się uniknąć zderzenia. Bus ma wgnieciony bok oraz stłuczoną szybę. Na szczęście nikogo nie było w środku, żadna osoba nie została ranna. Zarówno maszynista jak i kierowca busa zostali przebadani alkomatem - obaj byli trzeźwi. Policjanci przypominają, że w razie awarii na przejeździe kolejowym należy podjąć błyskawiczne działania. - W sytuacji kiedy nasz pojazd utknie pomiędzy rogatkami albo zostanie unieruchomiony na przejeździe kolejowym często kierowcy i pasażerom towarzyszy stres, walka z czasem, bo liczy się każda sekunda. Należy wtedy zachować zimną krew i zrobić wszystko, aby zapobiec tragedii:

Jak najszybciej opuść pojazd wraz z pasażerami

Zejdź z torów

Zadzwoń na numer alarmowy 112 i zgłoś zagrożenie.

Odszukaj na napędach rogatek lub na krzyżach św. Andrzeja ŻÓŁTEJ NAKLEJKI PLK.

Podaj radiooperatorowi 9-cio cyfrowy indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, znajdujący się na Żółtej Naklejce.

Wprowadzone zostaną procedury wstrzymania ruchu pociągów lub ograniczenia prędkości pociągów celem uniknięcia zdarzenia.

13-latka wpadła pod tramwaj. Szokujący wypadek w Gorzowie