100 lat Zamoya

i

Autor: Adam Tykło, Radio ESKA 100 lat Zamoya

Liceum Zamoyskiego: 100 lat na biletach

2015-09-07 14:58

Liceum numer dwa, czyli lubelski Zamoy świętuje stulecie istnienia. Oficjalne uroczystości w listopadzie. Przygotowania ruszyły już teraz.

Uczniowie II Liceum, dyrekcja oraz absolwenci zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniach, które przygotowali z okazji jubileuszu. Pierwsze spotkanie już 14 listopada, wtedy odbędzie się zjazd absolwentów, po nim odbędzie się bal.

- Absolwenci będą mogli wrócić do sal, w których uczyli się przed 20, 30 czy nawet 50 czy 60 latami - mówi Małgorzata Klimczak, dyrektor II LO w Lublinie.

Z okazji jubileuszu Zarząd Transportu Miejskiego przygotował milion biletów, na których widnieje hasło "100 lat Zamoya”.

- Czuje się już atmosferę przygotowań. Już przed wakacjami w szkole dużo mówiło się o stuleciu - dodaje Paweł Bednarczy, uczeń klasy maturalnej w II LO. Aktywny udział w przygotowaniach biorą udział obecni uczniowie szkoły oraz absolwenci m.in. radny miejski. Zbigniew Jurkowski jako absolwent szkoły chce uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i razem z innymi dzień przed uroczystościami złoży kwiaty na grobach zmarłych nauczycieli Zamoya.  

Zapraszamy na 100 lecie!Dokładne informacje będą się pojawiały sukcesywnie.Posted by II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie on 6 lipca 2015