Łęczna: 19-latek nie żyje. Jechał za szybko? Tragiczny wypadek

i

Autor: KWP Lublin Łęczna: 19-latek nie żyje. Jechał za szybko? Tragiczny wypadek

Łęczna: 19-latek nie żyje. Jechał za szybko? Tragiczny wypadek

2021-08-30 7:28

Makabryczny wypadek w Łęcznej na Lubelszczyźnie. Na DK 82 doszło do koszmarnej tragedii. 19-letni mężczyzna nie żyje. Drugi kierowca został ranny. Do makabrycznego wypadku doszło na moście w Łęcznej. Co tam się stało?! To kolejna tragedia na drodze. Policja wyjaśnia jej okoliczności i apelują o ostrożność i rozwagę.

Aktualizacja: 30.08 – 19-latek jechał za szybko? Trwa śledztwo

Łęczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności piątkowego, makabrycznego wypadku w Łęcznej. Do tragedii doszło 27 sierpnia wieczorem, około godz. 19.20. – 19-letni mieszkaniec Lublina kierujący samochodem marki Volkswagen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Kia. Niestety w wyniku tego zdarzenia 19-latek poniósł śmierć na miejscu. 39 letni mieszkaniec Lublina kierujący kia został przewieziony do łęczyńskiego szpitala – informuje st. asp. Magdalena Krasna.

Wcześniej informowaliśmy:

Tragiczny bilans wypadku w Łęcznej. 19-latek poniósł śmierć na miejscu, a drugi kierowca został ranny w zderzeniu samochodów na drodze krajowej nr 82. Obecnie droga w miejscu wypadku (pikietaż: 23.400-23.600) jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin, do ok. 22.30 – podaje GDDKiA. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do wypadku doszło ok. godz. 19.20 na moście w Łęcznej na drodze krajowej nr 82. Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem 19-letni mieszkaniec Lublina – w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w jadący z przeciwka pojazd, którym kierował 39-letni mieszkaniec Lublina.

Zobacz też: Eurojackpot 27.08.2021. Wyniki losowania Eurojackpot

Super Raport 27.08 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska oraz Sławomir Nitras - Platforma Obywatelska)

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 19-latek. Kierujący drugim pojazdem jest przewożony do szpitala z obrażeniami ciała – powiedziała PAP st. asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Droga krajowa nr 82 w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Samochody kierowane są na objazdy przez Zofiówkę, Rossosz i Ciechanki. Jak podała lubelska GDDKiA, utrudnienia mogą potrwać do ok. 22.30.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?