Lechówka: Dwie osoby zginęły, wielu rannych. Makabryczny wypadek

i

Autor: KWP Lublin Lechówka. Makabryczny wypadek

Lechówka. W dramatycznym wypadku zginęły cztery osoby! Mirosław W. oskarżony o spowodowanie katastrofy drogowej

2022-04-26 19:58

Do wypadku doszło na drodze w miejscowości Lechówka (Lubelskie) 2 sierpnia 2021. Bilans jest makabryczny, zmarły cztery osoby. Kierowca, który spowodował wypadek uciekł z miejsca zdarzenia - Prokuratura Rejonowa w Chełmie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu kierowcy Mirosławowi W. podejrzanemu o sprowadzenie nieumyślnie katastrofy - podaje Polska Agencja Prasowa.

W tragicznym wypadku w miejscowości Lechówka z 2 sierpnia 2021 zginęły w sumie cztery osoby. Prokuratura Rejonowa w Chełmie skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia. Wskazała, że 2 sierpnia ub. r. Mirosław W. nieumyślnie sprowadził katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób, nieumyślnie naruszył zasady ruchu drogowego, podczas wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia - wynika z informacji PAP. Śledztwo wykazało, że w dniu tragedii Mirosław W. kierował ciągnikiem siodłowym marki Scania z naczepą. Jechał z miejscowości Czułczyce do kopalni w Bogdance, skąd miał przywieźć urobek z kopalni.

-Na drodze panował duży ruch, padał drobny deszcz, droga była mokra, zachmurzenie było duże- napisano w akcie oskarżenia.

Wypadek w Lechówce. Jak doszło do dramatu?

Jak ustaliła prokuratura, na wysokości miejscowości Lechówka (powiat chełmski) Mirosław W. rozpoczął wyprzedzanie jadących przed nim samochodów. Jadący z naprzeciwka samochód renault scenic mając zajęty swój pas ruchu, zjechał na prawą stronę swojego pasa jezdni celem uniknięcia zderzenia z ciężarówką. Następnie renault zarzuciło, pojazd utracił stateczność, wjechał na lewy pas jezdni dk 12 i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka busem mercedesem sprinterem. W akcie oskarżenia podano, że po zderzeniu bus przewrócił się na bok i uderzył w drzewo. W drzewo uderzyło także renault.

Zobacz również: Tajemnicza śmierć 17-latki. Tragedia na torach pod Białą Podlaską

Bilans wypadku jest dramatyczny. Na miejscu zdarzenia zmarł kierowca renault oraz pasażerka busa. Dwoje kolejnych pasażerów zmarło w szpitalu. Obrażeń doznało także siedmioro innych osób.

- Kierujący zespołem pojazdów Mirosław W. nie zareagował na zaistniałe zdarzenie i oddalił się z miejsca zdarzenia - wskazano w akcie oskarżenia.

Prokuratura ustaliła, że kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi, a pojazdy były sprawne. W przytoczonej w akcie oskarżenia opinii biegły z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej wskazał, że przyczyną wypadku był wykonany nieprawidłowo manewr wyprzedzania podjęty przez Mirosława W.

Mirosława W. nie przyznaje się do winy

Przesłuchany w prokuraturze Mirosław W. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wskazał, że nie widział wypadku i dowiedział się o nim później od jednego z kierowców pracujących z nim w firmie. Od 4 sierpnia ub.r. podejrzany pozostaje w areszcie, w którym został umieszczony decyzją Sądu Rejonowego w Chełmie.

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób grozi do ośmiu lat więzienia.

Lublin: kompletnie pijany właściciel psa! To nagranie szokuje
Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?