Przetarg opiewał na kwotę 8 mln złotych

i

Autor: Kowal kowal, CC by 4.0, wikipedia.org Przetarg opiewał na kwotę 8 mln złotych

Łapówkarze w Azotach Puławy! CBA złapało go na gorącym uczynku

2016-07-12 11:37

Wręczyli łapówkę kierownikowi- zostali złapani na gorącym uczynku. Funkcjonariusze lubelskiego CBA zatrzymali dwóch biznesmenów, którzy chcieli skorumpować jednego z kierowników Zakładów Azotowych „Puławy”.  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymały osobę, która chciała skorumpować mężczyznę odpowiedzialnego z BHP w zakładach chemicznych. Cała sprawa dotyczyła kontraktu na ponad 8 milionów złotych na serwisowanie specjalistycznej, multiochronnej odzieży dla pracowników przedsiębiorstwa. Azoty nie chciały kontynuować poprzedniej umowy.

Aby firma zgarnęła wielomilionowy kontrakt nie trzeba było powoływać nowego przetargu, bo zgodnie z prawem mógł być podpisany automatycznie. Zarząd spółki zewnętrznej, zarabiającej na tej umowie, podjął próbę przekupienia osoby odpowiedzialnej za to w Zakładach Azotowych „Puławy”.

Sprawa nie uszła uwagi CBA. Tuż po wręczeniu 8 tys. zł w gotówce, na parkingu przed jednym z hoteli, lubelscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa i członka zarządu spółki – kontraktora zakładów „Puławy”. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcji gospodarczej i wręczenia łapówki – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Szczegóły sprawy zna nasz reporter, Adam Tykło.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.