Kraśnik. Kilka dni leżał na podłodze, wołając o pomoc. Interweniował policjant

i

Autor: KPP Kraśnik Kraśnik. Kilka dni leżał na podłodze, wołając o pomoc. Interweniował policjant

Kraśnik. Niepełnosprawny kilka dni leżał na podłodze, wołając o pomoc. W szpitalu walczy o życie

2021-07-03 23:07

Wycieńczonego, samotnie mieszkającego 57 latka z niepełnosprawnością zastał w jego mieszkaniu dzielnicowy kraśnickiej komendy. Wszystko wskazuje na to, że starszy mężczyzna co najmniej kilka dni leżał na podłodze własnego mieszkania wołają o pomoc. Uratowała go znajomość z dzielnicowym. Trafił do szpitala, jego stan określa się jako "poważny".

Dzielnicowy z kraśnickiej komendy, sierżant  sztabowy  Sebastian Janicki, w miniony wtorek (29 czerwca) w ramach swojego poszedł odwiedzić 57-latka z niepełnosprawnością. Wiedział, że mężczyzna mieszka samotnie na jedną z posesji w gminie Kraśnik. Zaniepokoił go fakt, że mimo wielokrotnego wołania nikt nie wychodzi z mieszkania mimo uchylonych drzwi wejściowych. Postanowił sprawdzić, co się dzieje. Zbliżał się do mieszkania, kiedy nagle usłyszał ciche wołanie. Wszedł do środka, na podłodze zobaczył leżącego wycieńczonego 57-latka, miał problemy z oddychaniem i mówieniem.

Zobacz też: Dramat w przydomowym basenie. 2-latka tonęła na oczach krewnych. Umarła w szpitalu w Lublinie

Awantura na bazarze. Poszło o powrót Tuska. Komentery [WIDEO]

Okoliczności całego zdarzenia, według relacji policjanta, wskazywały na to, że 57-latek mógł tak leżeć od kilku dni. Na szczęście, sztabowy Janicki poza byciem policjantem ma też... tytuł kwalifikowanego ratownika medycznego! Natychmiast sprawdził funkcje życiowe i wezwał na miejsce pogotowie. Załoga karetki zabrała 57 latka do szpitala, gdzie obecnie przebywa w poważnym stanie.