Utonięcie w przydomowym basenie

i

Autor: fot. Pixabay

Dramat w przydomowym basenie. 2-latka tonęła na oczach krewnych. Umarła w szpitalu w Lublinie

2021-07-03 22:21

Potworna tragedia w województwie lubelskim w powiecie lubelskim. 2-letnia dziewczynka tonęła w przydomowym basenie na oczach swojego ojca. Jej wujek zauważył maleństwo unoszące się na tafli wody. 2-latka trafiła do szpitala w Lublinie i zmarła w piątkową noc. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Tragedia w Lublinie. Jak doszło do utonięcia 2-latki?

Policja wciąż pracuje nad ustaleniem wszystkich faktów w tej sprawie, ale znamy już pierwsze ustalenia. Do tej pory wiadomo, że na terenie posesji w powiecie lubelskim rozstawiony był przydomowy basen, wystarczyła tylko chwila nieuwagi kilku dorosłych. Dwuletnia dziewczynka była pod opieką swojego ojca, na miejscu był też jej wujek. To on w pewnym momencie zauważył dziewczynkę unoszącą się na tafli wody. Według relacji podkom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, natychmiast zaalarmował ojca.

Wykorzystując chwilową nieuwagę domowników prawdopodobnie wpadła do basenu. Unoszącą się ją na wodzie zobaczył wujek i zaalarmował ojca

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. Dziecko zostało przewiezione do szpitala dziecięcego w Lublinie. Niestety, późnym wieczorem w piątek zmarła. Nie udało się jej uratować. Według policyjnych ustaleń, ojciec dziewczynki był trzeźwy. Podobnie zresztą jak pozostali członkowie rodziny obecni na miejscu tragedii. Policyjne dochodzenie wciąż trwa.

Pan Tomasz przeżył zderzenie z pociągiem