Budowa będzie trwała do końca października

i

Autor: Snr. László Szalai, Public Domain, wikimedia.org Budowa będzie trwała do końca października

Kraśnicka: Utrudnienia na drodze na Opole Lubelskie do końca października

2015-10-07 13:58

Ruszyła przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką w kierunku Opola Lubelskiego. Zostaną m.in. wydzielone skręty, zamontowana sygnalizacji i wydzielone przejścia dla pieszych. Co więcej?

Cała inwestycja obejmie przebudowę wlotów skrzyżowania i wydzielenie relacji skrętnych, budowę wysp segregujących, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Kraśnickiej z krajówka i Łanową. Ułatwienia zostaną wprowadzone nie tylko dla samochodów, dla pieszych zostaną wyznaczone przejścia.

Na czas prac drogowych zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Jej projekt został podzielony na pięć etapów.

I etap będzie polegał na pracach związanych z przebudową sieci. Na czas robót zostanie obustronnie zwężona Kraśnicka, ale będzie utrzymany ruch dwukierunkowy. Zamknięty za to będzie wlot DW747 i Łanowej w Kraśnicką. Objazd dla drogi krajowej zostanie dobudowany i poprowadzony będzie przez teren targi i stacji. Na Łanową dojechać będzie można Bełżycką i Folwarczną. Piesi przejdą tymczasowymi przejściami.

II etap to roboty brukarskie. Ruch zostanie utrzymany jak przy pierwszym etapie, ale podczas budowy wysp segregujących może pojawić się zwężenie przy osi.

II i III etap prac trwać będzie przez 2 lub 3 tygodnie. Pod koniec prac rozpoczną się prace przygotowawcze do kolejnych czynności, czyli frezowanie nawierzchni.

III etap to prace nawierzchniowe. Wtedy czekają utrudnienia związane z jednostronnym zwężeniem Kraśnickiej w kierunku Lublina. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

IV etap to kolejna część robót nawierzchniowych. Wtedy ruch jednostronny zostanie przesunięty na drogę w kierunku Kraśnika.

V etap roboty nawierzchniowe. W czasie ostatniego etapu przywrócony zostanie ruch na drodze krajowej i Łanowej oraz ruch dla pieszych po nowo wybudowanych chodnikach.

Prace na Kraśnickiej przy budowie skrzyżowania potrwają do końca października.