Koszmar pod Lublinem! Auto PEŁNE nastolatków dachowało w rzece! Mamy zdjęcia

i

Autor: Osp Dys Koszmar pod Lublinem! Auto PEŁNE nastolatków dachowało w rzece! Mamy zdjęcia

Koszmar pod Lublinem! Auto PEŁNE nastolatków dachowało w rzece! Mamy zdjęcia

2021-01-23 13:56

Do bardzo niebezpiecznego wypadku nastolatków w miejscowości Dys (województwo lubelskie) doszło w nocy z piątku na sobotę (22-23.01.2021). Kierowca auta na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, który przełamał barierki ochronne i wpadł do rzeki. W samochodzie było trzech 18-latków; wszyscy trafili do szpitala, stan jednego z nich jest ciężki.

Dys: Auto z trójką 18-latków wpadło do rzeki

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę (22-23.01.2021) w Dysie pod Lublinem. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca samochodu osobowego, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg.

- Następnie auto przełamało barierki ochronne i wpadło do rzeki Ciemięgi. Pojazd znalazł się w rzece na dachu – poinformował mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zobacz koniecznie: Pogrzeb 14-letniej Kseni. „Nie bójcie się płakać”. Zginęła jadąc do McDonalda [ZDJĘCIA]

Autem podróżowało trzech 18-latków. Dwóch z nich o własnych siłach wydostało się z samochodu, ale trzeci, który podróżował na tylnym siedzeniu pasażera został wydobyty z auta podczas akcji ratowniczej.

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

- Przybyłe na miejsce służby ratunkowe prowadziły jego reanimację. Nastolatek trafił w stanie ciężkim do szpitala. Pomoc medyczna została udzielona również dwóm pozostałym uczestnikom wypadku – zaznaczył Karbowniczek.

Jak dodał, policjanci będą prowadzić postępowanie, które wyjaśni szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

(PAP)

14-letnia Ksenia zginęła w koszmarnym wypadku. Jechała z kuzynką do McDonalds