Koronawirus w Lubelskiem. Ile jest dziś nowych zakażeń?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Mitrey Koronawirus, 25 sierpnia. Raport z woj. kujawsko-pomorskiego. Czy to już czwarta fala?

Koronawirus w Lubelskiem. Ile jest dziś nowych zakażeń?

2021-08-23 10:41

Koronawirus w woj. lubelskim. Ile jest dziś nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje nowe dane i statystyki dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju. W poniedziałek, 23 sierpnia w Polsce potwierdzono ponad 100 nowych zakażeń. Kilka z nich dotyczy woj. lubelskiego. Zobacz najnowsze statystyki.

Wiele osób codziennie śledzi raporty i komunikaty Ministerstwa Zdrowia, obawiając się czwartej fali pandemii COVID-19. Ta ma nadejść jesienią – przewidują eksperci. Póki co nie widać dużego wzrostu liczby zakażeń, a poniedziałkowe dane, po weekendzie, tradycyjnie są niskie. Koronawirus w Polsce 23.08 to 107 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Na szczęście w ciągu ostatniej doby nie odnotowano zgonów wśród osób chorych na COVID-19. A jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Lubelskiem? Ile jest dziś nowych zakażeń? Lubelszczyzna jest daleko od szczytu listy regionów o najwyższym współczynniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. W regionie odnotowano tylko trzy nowe przypadki SARS-CoV-2. W innych województwach jest ich nawet kilka razy więcej – szczegółowe dane publikujemy poniżej.

Zobacz też: Silny deszcz zaleje Lublin! Nadciągają potężne ulewy? Ostrzeżenie

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 20.08.2021

W poniedziałek, 23 sierpnia najwięcej nowych przypadków zakażeń odnotowano na terenie województw: śląskiego (16), pomorskiego (14), podkarpackiego (13), mazowieckiego (11), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (7), łódzkiego (5), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), podlaskiego (4), wielkopolskiego (4), dolnośląskiego (3), lubelskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1). W Lubuskiem nie było żadnego nowego przypadku. Od początku pandemii w Polsce, a więc od marca ubiegłego roku, w kraju potwierdzono w sumie 2 886 805 zakażeń i 75 316 zgonów wśród osób chorych na COVID-19.

wykres szczepień CMS 23 8 2021

i

Autor: Grafika SE Maciej Turowicz
Sonda
Czy boisz się czwartej fali koronawirusa?