Koronawirus. Lubelskie: OGNISKO EPIDEMII w gminie Piszczac. Wierni z kościoła ZAKAŻENI?

2020-07-06 12:54 Marek Targoński
Kościół katolicki w Polsce
Autor: pixabay.com/kisistvan77

Koronawirus znów atakuje województwo lubelskie. Ognisko epidemii w gminie Piszczac w powiecie bialskim jest coraz silniejsze. Wierni z tamtejszego kościoła mogli zostać zakażeni – sanepid prosi ich o kontakt. Na trudną sytuację zareagowały też władze gminy: urząd został zamknięty, podobnie jak lokalne targowisko. Co dalej? Mieszkańcy Piszczaca oraz okolicznych miejscowości boją się epidemii.

Koronawirus. Lubelskie: Ognisko epidemii w gminie Piszczac

Mieszkańcy spokojnych terenów Lubelszczyzny, koło granicy z Białorusią, mają powody do niepokoju. Gmina Piszczac w powiecie bialskim to ognisko epidemii koronawirusa. Sytuacja robi się poważna. Służby sanitarne apelują o rozwagę i przestrzeganie zaleceń. Reaguje też lokalny samorząd.

Tak wygląda SOR podczas pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Parafia Piszczac. Wierni z kościoła zakażeni?

Po tym, jak u jednego z wikariuszy parafii w Piszczacu (u ks. Piotra) wykryto koronawirusa – sanepid zaapelował do wiernych, by zgłosili się do służb sanitarno-epidemiologicznych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej apeluje do osób, które uczestniczyły w Mszach Św. oraz przystępowały do komunii św. i spowiedzi: w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu w dniach od 10 czerwca do 02 lipca 2020 r. oraz w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach w dniach 01 lipca do 03 lipca 2020 r., aby pilnie zgłaszały się telefonicznie bądź mailowo do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej – czytamy w komunikacie bialskiego sanepidu.

Sanepid Biała Podlaska: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna [KONTAKT]

Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej od poniedziałku do niedzieli w godz. 7.30-15.05: tel. (83) 344 41 60, (83) 344 41 61, (83) 344 41 62; mail: psse.bialapodlaska@pis.gov.pl. Telefon alarmowy poza godzinami pracy urzędu: 505 187 728.

Koronawirus w gminie Piszczac. Samorząd reaguje

Liczba zakażonych w gminie Piszczac na Lubelszczyźnie rośnie. Na pojawienie się ogniska epidemii zareagował też lokalny samorząd. Urząd Gminy zamkną dziś (do odwołania) swoją siedzibę. Mieszkańcy powinni najpierw kontaktować się z nim telefonicznie.

Nie działa też targowisko gminne przy ulicy Cmentarnej w Piszczacu.

Spis treści

  1. Koronawirus. Lubelskie: Ognisko epidemii w gminie Piszczac
  2. Parafia Piszczac. Wierni z kościoła zakażeni?
  3. Sanepid Biała Podlaska: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna [KONTAKT]
  4. Koronawirus w gminie Piszczac. Samorząd reaguje