Laboratorium

i

Autor: jarmoluk / CC0 / pixabay

Koronawirus. Liczba zarażonych na Lubelszczyźnie wzrosła do 48. Cztery nowe przypadki COVID-19

2020-03-23 20:51

Do 48 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie lubelskim. W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 nowych przypadkach, w tym czterech w naszym regionie.

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, jednej kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa oraz jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu biłgorajskiego - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Na dzień 23 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 48 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła. Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 4087 osób jest poddanych kwarantannie, a 5571 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Express Biedrzyckiej - Gość: gen. dr Grzegorz Gierelak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE