Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus: Coraz więcej zakażeń? MZ publikuje dane. COVID-19 na Lubelszczyźnie

2021-07-20 10:32

Coraz więcej zakażeń koronawirusem? Wiele osób obawia się czwartej fali pandemii i wariantu Delta, który może zebrać śmiertelne żniwo. Czy znów czekają nas ograniczenia i problemy wywoływane przez lockdown? Ministerstwo Zdrowia publikuje nowe dane o koronawirusie w Polsce i COVID-19 na Lubelszczyźnie. Zobacz wtorkowy raport i najnowsze statystyki.

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje nowe dane o sytuacji epidemicznej i o skali pandemii COVID-19 w kraju i na Lubelszczyźnie. Wtorek, 20 lipca to 104 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce. W ciągu ostatniej doby potwierdzono śmierć czterech osób chorych na COVID-19. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce 20 lipca 2021 roku:

  • 104 nowe przypadki
  • cztery zgony wśród osób chorych na COVID-19

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły cztery osoby – informuje Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym komunikacie, publikując nowe dane o koronawirusie w Polsce.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność

Koronawirus Lubelskie

Jak wygląda sytuacja epidemiczna COVID-19 na Lubelszczyźnie? 20 lipca 2021 roku w województwie lubelskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażeń – to jeden z wyższych wskaźników w kraju. W ciągu ostatniej doby służby epidemiologiczne nie potwierdziły śmierci żadnej osoby chorej na COVID-19 na Lubelszczyźnie.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń odnotowano dziś na terenie województw: małopolskiego (16), lubelskiego (11), mazowieckiego (11), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (9), łódzkiego (8), śląskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

wykres szczepień CMS 20 7 2021

i

Autor: Grafika SE Maciej Turowicz

Koronawirus w Polsce jest obecny od marca ubiegłego roku. Przez niespełna 1,5 roku pandemii w całym kraju testy w kierunku COVID-19 potwierdziły 2 881 594 przypadki zakażeń SARS-CoV-2 i 75 219 zgonów wśród osób chorych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE