objazd

i

Autor: Grzegorz W. Tężycki, wikimedia.org, Creative Commons Attribution objazd

Komunikacja na długi weekend. Dużo zmian w rozkładach

2015-06-02 17:41

Procesje Bożego Ciała w różnych częściach miasta oraz Koncert Chwały w centrum zaserwują w Lublinie komunikacyjny chaos. Sprawdzamy, jak w czasie długiego weekendu nie utknąć w korkach. 

4 czerwca (czwartek)– Boże Ciało
Komunikacja miejska jeździ według rozkładów jazdy z niedzieli i dnia świątecznego.

Zamknięte w piątek będzie centrum miasta, czyli Krakowskie Przedmieście na wysokości Placu Litewskiego. Od 9.00 do 22.30 ruch kołowy odbywał się będzie oobjazdami przez 3. Maja i Narutowicza. Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej, linie 3, 4, 7, 13, 55 zatrzymujące się na przystanku w okolicach Baobabu przejadą przez Plac Wolności – Narutowicza – Okopową – Hempla i Kołłątaja, wracając na Krakowskie Przedmieście. Objazdy dotyczą przejazdów w obu kierunkach.

Utrudnienia pojawią się także na Krańcowej. Na czas procesji podczas Uroczystości Bożego Ciała wyłączona z ruchu będzie trasa od Drogi Męczenników Majdanka do Długiej. W godzinach 11.00 – 12.30 Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza objazdy przez ulice- Dywizjonu 303 – Długą - Lotniczą i Drogę Męczenników Majdanka. Objazdy w obu kierunkach obowiązywały będą linię 21.

Kolejna z procesji utrudniających ruch kołowy przejdzie przez Pogodną i Krańcową. Tu również od 10.30 do 13.00 kierowców czekają objazdy. Dla linii 7, 14 i 55 jadących w kierunku Zbożowej, Poręby i Choin trasa biec będzie przez Chemiczną – rondo przy Makro – Witosa – Grabskiego i Drogę Męczenników Majdanka. 7 i 55 w kierunku Felina pojadą przez Drogę Męczenników Majdanka – Grabskiego i Witosa, 14 w stronę Uniwersytetu na Felinie pojedzie bez zmian. Trasa linii 47 w obu kierunkach przebiegać będzie przez Gospodarczą – Hutniczą - Łęczyńską i Drogę Męczenników Majdanka.

Od 5 do 7 czerwca. Weekend atrakcji - weekend utrudnień

Wszyscy, którzy w piątek muszą jechać do pracy powinni wcześniej wyjść z domu. 5. czerwca miejska komunikacja kursować będzie na podstawie rozkładów jazdy z dnia specjalnego.

Równie wiele utrudnień Lublinian spotka w czasie kolejnej części długiego weekendu. W sobotę przez Lublin przebiegnie 3. PKO Półmaraton Solidarności. Od rana zamknięte zostaną ulice Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, al. Zygmuntowskie oraz Droga Męczenników Majdanka.

Specjalne autobusy nocne zostaną za to przygotowane na Noc Kultury, a część komunikacji miejskiej będzie kursowała po zmienionych trasach. Jak już teraz informuje Zarząd Transportu Miejskiego przejazdy podczas Nocy Kultury dla wszystkich zainteresowanych będą bezpłatne.

O sytuacji na lubelskich ulicach będziemy informować na bieżąco.