Kolejna ofiara wody na Lubelszczyźnie! Policja apeluje o rozwagę

i

Autor: mat. ilustracyjny; Pit1233, Domena publiczna, wikimedia.org Kolejna ofiara wody na Lubelszczyźnie! Policja apeluje o rozwagę

Kolejna ofiara wody na Lubelszczyźnie! Policja apeluje o rozwagę [AUDIO]

2018-06-05 9:04

Wczoraj, w województwie lubelskim, utonęła już ósma osoba w tym sezonie. To 35-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Reanimacja trwała do ostatniej chwili. Mężczyzny nie udało się jednak uratować.

>>> 9-letnia Julka zawstydziła dorosłych! Wzruszający prezent dla hospicjum

Do tragedii doszło w Szumowie w gminie Kurów. Mężczyzna z dwoma kolegami kąpał się w wyrobisku obok trasy S17. Gdy zaczął się topić, koledzy wyciągnęli go na brzeg i rozpoczęli reanimację. Następnie akcję ratunkową rozpoczęły służby medyczne. Niestety 35-latka nie udało się uratować. Przypomnijmy, że w miniony weekend utonął 21-latek w jeziorze Zagłębocze.

Do kwietnia na Lubelszczyźnie utonęło już osiem osób

Przed nami sezon wakacyjny, a tylko w Lubelskiem woda zabrała już osiem osób. W całej Polsce, od początku roku, utonęło 100 osób. Główne przyczyny utonięć to nadal brawura i chęć popisania się przed znajomymi, ale także alkohol i korzystanie z nielegalnych kąpielisk. – Jedziemy na wakacje, chcemy odpocząć. Sztuką nad jeziorem nie jest więc to, żeby nie pić alkoholu, ale żeby nie wchodzić po alkoholu do wody. Jeżeli chcemy się trochę napić, powinniśmy zrobić to po kąpieli. Przynajmniej w ten sposób unikniemy tragedii – tłumaczy podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Posłuchaj!


>>> Taką sąsiadkę chciałby mieć każdy! Historia pani Iwony podbija internet [WIDEO]

>>> Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji! Skład reprezentacji Polski [WIDEO]

Upijanie się nad wodą, nadmierne hałasowanie i przeszkadzanie innym wypoczywającym jest wykroczeniem. 8 marca w życie weszła nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W jej myśl, w miejscach publicznych obowiązuje zakaz picia alkoholu. Wyjątkiem są miejsca do tego przeznaczone, np. ogródki piwne czy wydzielone strefy nad jeziorami, na plażach lub bulwarach. Każda gmina może takie miejsca wyznaczyć sama, ale musi je odpowiednio oznakować, aby ułatwić prace lokalnym służbom, tj. policji, straży miejskiej czy straży wodnej.

Jeżeli chodzi np. o tereny Włodawy i jeziora Białego, ograniczenia były już wcześniej, wprowadzono m.in. uchwałę o zakazie hałasowania po godzinie 22.00 – komentuje Fijołek. Popularny kurort ma również ogródki piwne, bary i specjalne strefy, w których można spożywać alkohol. Posłuchaj!


>>> Posypią się mandaty! Sznur samochodów pod prąd na ekspresówce [WIDEO]

Zobacz TO WIDEO: