>>> Nie wszystkie "żywe" prezenty spodobały się właścicielom. Część z nich szuka już nowego domu [AUDIO]
Kampania jest adresowana do wszystkich kobiet – bez względu na wiek czy doświadczenia. Najbardziej popularne są zajęcia „na macie”, ale to nie jedyny element szkolenia. Zajęcia – tradycyjnie – są prowadzone w Lublinie i Świdniku. Kolejna edycja rozpoczyna się 16 stycznia.
– Zajęcia na macie to nabywanie konkretnych umiejętności w sytuacji zagrożenia. Są przeplatane zajęciami teoretycznymi dotyczącymi prewencji, pierwszej pomocy czy potencjalnych zagrożeń – mówi Waldemar Białowąs, koordynator projektu i judoka.
Współorganizatorem kampanii jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Pierwsze zajęcia: 16 stycznia o godz. 17.00 na hali sportowej VI LO w Lublinie (ul. Mickiewicza 36). 17 stycznia – pierwsze zajęcia w Świdniku, na hali PCEZ (ul. Szkolna 1). Zapisy będą prowadzone podczas pierwszych zajęć kursu.
>>> Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Na czele orszaku stanęli Trzej Królowie [GALERIA, AUDIO]
W tym roku w prowadzonym od lat projekcie pojawiają się też nowości. Oprócz zajęć „Bezpieczna kobieta” będą też prowadzone spotkania „Bezpieczny student” i „Bezpieczny senior” – uwzględniające specyfikę tych grup czy niebezpieczeństwa, na jakie są narażone.
Czego nauczyły się uczestniczki poprzedniej edycji „Bezpiecznej kobiety”? W grudniu, po kilku miesiącach spotkań, rozmawiała z nimi Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA Lublin. Posłuchaj!