Pierwszy mieszkaniec już sam przyszedł do budynku

i

Autor: Fundacja Tectum Pierwszy mieszkaniec już sam przyszedł do budynku

Koci azyl w Zamościu: Czy półsurowy budynek zostanie ukończony przez zimą? [AUDIO, ZDJĘCIA] Trwa walka z czasem

2015-11-16 11:18

Z każdym dniem spada temperatura i topnieją pieniądze. Aktualnie udało się zebrać ponad 5,5 tysiąca złotych, ale to wciąż za mało.  

W Zamościu powstaje przytulisko dla kotów. Fundacja TECTUM prowadzi zbiórkę pieniędzy. Budynek w stanie surowym jest stoi, znaleźć go można przy zamojskim schronisku dla psów. Pieniądze na inwestycję przekazało miasto, fundacja dostała 100 tysięcy złotych. 

Oprócz azylu dla kotów będą tam też pomieszczenia administracyjne i gabinet weterynaryjny. - Po mieście chodzi plotka, że jest to kociarnia – mówi Piotr Łachno, kierownik zamojskiego schroniska dla psów. Jak wyjaśnia – Nie jest to typowa kociarnia. Będzie tam około 30 miejsc dla kotów. Będą tam przebywały tylko i wyłącznie koty, które nie są w stanie samodzielnie sobie radzić na wolności.

- Tam przede wszystkim potrzebny byłby gabinet lekarza weterynarii – zapowiada Janina Gąsiorowska, przewodnicząca społecznego komitetu. - Chcielibyśmy również przeprowadzać sterylizację kotów i psów, aby nie przewozić ich do zoo – dodaje.

Posłuchaj czego potrzeba do ukończenia azylu. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

- Z całą pewnością te pieniążki nam będą potrzebne na wyposażenie tego budynku – zapewnia Łachno. - Wielkie dzięki, za te wpłaty, które są do tej pory i prosimy o jeszcze, a ze swojej strony zapewniam, że te pieniążki będą wydawane z wielkim szacunkiem i rozsądkiem. 

Budynek posiada zadaszenie, ma zrobione dodatkowe kominy. Aktualnie wstawiono już część okien i drzwi. Jeśli Fundacja pozyska pieniądze to jeszcze przed zimą wstawią resztę okien, drzwi i rozpoczną prace w środku. Tam jest najwięcej robót: rozpoczynając od wylewki, budowy sufitu podwieszonego tak, aby na wiosnę zrobić ścianki działowe. Zamościanie chcą, aby ogrzewany zimą i suchy budynek wcześniej można by było otynkować, aby wiosną nie oczekiwać do jego rozmarznięcia. 

Każdy może wspomóc budowę nowego domu dla kotów

i

Autor: Fundacja Tectum Każdy może wspomóc budowę nowego domu dla kotów
W azylu mają znaleźć dom wyłącznie koty

i

Autor: Fundacja Tectum W azylu mają znaleźć dom wyłącznie koty