Kiedy wrócą burze? Jaka będzie pogoda w lipcu? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY]

2020-06-30 10:32 ToM
Kiedy wrócą burze w Kielcach? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY]
Autor: ZahariMinchev/Pixabay Kiedy wrócą burze w Kielcach? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY]

W poniedziałek wielu kielczan było zmuszonych pozostać w domach z powodu prawdziwego oberwania chmury. W mieście i regionie lało jak z cebra, a mocne podmuchy wiatru trzęsły drzewami. Podobnie było w innych regionach kraju, jak Polska długa i szeroka. We wtorek od samego rana świeci słońce a niebo jest niemal bezchmurne. Jak długo będziemy cieszyć się z przyjemnej, letniej aury? A kiedy wrócą burze? Sprawdziliśmy!

Zacznijmy od dobrych wiadomości - aktualnie nie obowiązują żadne ostrzeżenia meteorologiczne. Jedynie mieszkańcy północno-zachodniej części województwa muszą przygotować się na podwyższony poziom wód w związku z przekroczonymi stanami na Pilicy.

Kolejne burze w Kielcach

Kolejną dobrą wieścią jest prognoza pogody na wtorek i środę. Słoneczna aura zagości w tych dniach na stałe, będzie słonecznie i ciepło, choć nie upalnie. We wtorek temperatura maksymalna wyniesie 22 stopnie, w nocy spadnie do ok. 16°C. W środę cieplej, słupki rtęci zatrzymają się na 26. kresce. Środa będzie słonecznym i niemal bezwietrznym dniem, ale czwartek zapowiada się zgoła inaczej.

Burza w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mieszkańcy Kielc i okolic powinni przygotować się na ulewny, choć ciepły (27°C) czwartek. Synoptycy prognozują burze z gwałtownymi ulewami! Deszczowa aura zagości do piątku, ale tego dnia możemy się spodziewać raczej przelotnych opadów deszczu. Piątek będzie za to chłodniejszy, termometry wskażą 21 stopni Celsjusza. W sobotę, niedzielę i poniedziałek będą przejściowe zachmurzenia, ale szansa opadów deszczu to tylko 20 procent.

Deszczowy lipiec

Początek lipca zapowiada się wyjątkowo deszczowo! Od poniedziałku (06.07) do piątku (10.07) będzie deszczowo i pochmurno. W sobotę i niedzielę deszcz da kielczanom chwilę wytchnienia, a od poniedziałku (13.07) wrócą opady i ciemne chmury na niebie.

Słońce trwale zagości na świętokrzyskim niebie dopiero w drugiej połowie lipca.